«Нафтогаз» співпрацюватиме з Європою

Čytaty latynkoju
«Нафтогаз» співпрацюватиме з Європою

Три компанії пройшли попередню кваліфікацію і отримали право брати участь у тендерах на закупівлю газу «Нафтогаз України» на кошти Європейського банку реконструкції та розвитку в розмірі $300 млн.

Умови надання кредиту для «Нафтогаз»

ЄБРР відкрив поновлювану кредитну лінію в жовтні 2015 року. Протягом цього терміну українська паливна компанія може погашати і знову позичати кошти в межах зазначеної суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу. Однією з умов надання кредиту ЄБРР була реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в «Нафтогазі». Попередню кваліфікацію надали компаніям CEZ A.S. (Чехія), ENGIE SA (Франція) і Polskie Gornictwo Naftowe I Gazownictwo Spolka Akcyjna (Польща). Ще 11 компаній пройшли попередній відбір умовно.

В рамках першого раунду використання коштів кредитної лінії український паливний постачальник закупив 1,7 млрд куб. м газу в опалювальний сезон 2015-16 років, другого раунду – 1,8 млрд куб. м газу в опалювальний сезон 2016-17 років. Нагадаємо, що в середині травня «Нафтогаз» погасив другий транш відновлюваної кредитної лінії ЄБРР з лімітом $ 300 млн.