Повій, вітре, з України: Казахи за українськими технологіями створили найбільший вітропарк

Čytaty latynkoju
Повій, вітре, з України: Казахи за українськими технологіями створили найбільший вітропарк
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук ознайомився з роботою першої черги вітропарку «Ерейментау» у Казахстані, частину установок для якого виробили українці.

Синтез німецько-українських технологій та казахстанського вітру

Найбільший в Казахстані вітропарк «Ерейментау» знаходиться за 150 км від столиці і має наразі 22 турбіни. До 2022 року їх кількість має збільшитися до 130. Місце, вибране для вітропарку, одне з найбільш підходящих. Вітер тут майже постійно, а його середня швидкість 8 м/с,що дозволяє отримувати стабільний енергетичний продукт. Вітротурбіни вже згенерували 300 млн кВт/год енергії. Вітротурбіни останнього покоління побудовані з урахуванням непростих місцевих кліматичних умов. Наприклад, щоб забезпечити стабільну робочу температуру, генератори довелося закопувати під землю. А металеві конструкції на випадок шквального вітру при −40 зробили з міцної сталі. Проект перспективний, а його окупність всього 7 років. Сьогодні ВЕС генерує 170 млн кВт год. У планах — розширити вітропарк та збільшити його потужність до 300 МВт.

 

01/ 211
Фонтани на Майдані Незалежності

 

Перспективи розвитку вітропарку

За оцінками експертів, у 2022 році ВЕС такого масштабу вироблятиме 1 млрд кВт год. У перспективі спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку і фондом чистих технологій планується початок другого етапу. Українські підприємства працювали на першому етапі і хотіли б продовжити співпрацю. Бажаючих взяти участь в проекті чимало, тому вибирати кращого постачальника будуть за допомогою відкритого тендеру.

Цей проект символізує ефективність і результативність спільної діяльності підприємств Казахстану, України та Німеччини у вітроенергетиці. Наше завдання — сприяти поширенню таких інвестиційних проектів за участю українського бізнесу. Ми докладемо максимум зусиль, щоб до проекту з розширення вітропарку долучилися українські виробники.

Сергій Савчук, Голова Державного агентства з енергоефективності