«Остання Барикада» благодійності: NFC-термінал у київському ресторані допомагатиме дітям

Čytaty latynkoju
«Остання Барикада» благодійності: NFC-термінал у київському ресторані допомагатиме дітям

Для того, щоби долучитися, достатньо торкнутись карткою Visa або MasterCard до терміналу – і 50 грн з вашого рахунку будуть перераховані проектові «Діти проти раку». Цією ініціативою реалізацією займається Центр соціальних ініціатив майбутнього, починаючи з 2012 року. На часі дізнатися про те, як NFC допомагає реалізувати благодійний проект у столиці.

Як виникла ідея проекту

Євген Глузов. Творець NFC Donation Box та CEO компанії Agency 21, каже, що ідея створення NFC Donation BOX виникла влітку 2016 року:

— Я хотів створити рішення, яке давало б людям можливість швидко та захищено брати участь у громадських проектах за допомогою сучасних технологій оплати. Уявіть, ви йдете по сучасному торгівельному центру, де можете бачити мультимедійні вітрини, сканери QR-кодів, технології VR та інші цікаві інноваційні рішення, та поряд із всім цим технологічним ансамблем стоїть пластикова коробка для збору коштів. В мене завжди виникає асоціація, що пластикова коробка для збору коштів — як людина із середньовіччя, яка опинилася у центрі сучасного технологічного міста.

Перспективи безготівкової мобільної благодійності

Перший прототип технології було презентовано у грудні 2016 року. Зараз такий спосіб переказу благодійних коштів вдосконалюється. За словами розробників, Україна є перспективним ринком для розвитку безконтактних платежів, в томи числі — благодійних. На підтвердження своїх слів вони наводять статистику НБУ, за якою у 2017 році кожна 6 транзакція, проведена через картку Visa або MasterCard, є безконтактною. Гарні перспективи цих технологій і в країнах-сусідах. Так, у Польщі понад 80% виданих карток Visa або MasterCard мають функцію безконтактної оплати.

Чому обрано цей заклад

Рішення щодо встановлення терміналу пояснив Дмитро Борисов«Канапа» та нова українська кухня, власник та бренд-шеф «Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова»:

— В добрих справах головне — довіра й оперативність. Тому так важливо, що торкаючись NFC Donation Boх власною карткою, ви перераховуєте фіксовану суму конкретній людині і в режимі online бачите, як витрачаються кошти — тут і зараз. Прозора і чесна благодійність — це мрія, яка здійснилась завдяки українському стартапу. А отже, ми можемо вилікувати більше діток і врятувати більше життів.

Які інші благодійні ініціативи проводять столичні бари та ресторани

Нещодавно у столиці відбулася Negroni Week — в рамках цієї ініціативи низка закладів відраховувала частину вартостіУ Києві бари збирають кошти для благодійності проданих коктейлів Negroni на потреби благодійності.