Як виглядатиме Контрактова площа без МАФів

Čytaty latynkoju
Як виглядатиме Контрактова площа без МАФів

Демонтажу МАФів у сквері №3 на Контрактовій заклав основу для створення якісно нового пішохідного простору. Незабаром тут розпочнеться реконструкція за проектом Студії ландшафтної архітектури Максима Коцюби.

Як виглядатиме оновлена Контрактова площа

Представлений проект є першим кроком до загальної реконструкції за проектом «Київська вітальня». У травні на Контрактовій демонтували перше кафе, а десятого червня почали демонтаж кіосків. Тепер на території висадять алею ясенів, розташують мобільні вуличні меблі, зроблять декілька зелених галявин, додадуть підвісне освітлення, покладуть бруківку.

  • Центральна зона скверу

Шлях від виходів зі станції метро «Контрактова площа» в напрямку до пам’ятника Сковороді і Гостинного двору зроблять у вигляді алеї. Тут буде широка транзитна зона, яка дозволить комфортно пересуватись навіть у годину пік. Усі входи у сквер захистять від автівок стовпчиками, деякі з них будуть оснащені LED-підсвіткою.

 

  • Озеленення і вуличні меблі

Зараз на площі росте багато ясенів, яким близько 50 років. Уся територія, де були кіоски, буде дозасаджена молодими деревами у спеціальні секції з родючим ґрунтом під гранітний відсів. На деревах у зоні відпочинку розвісять світильники. Також на території скверу розкатають понад 2 тис м² рулонного газону.

Для того, щоб вилікувати травмований простір і надати можливість користувачам його переосмислити, будуть встановлені мобільні вуличні стільці, які кожен зможе розташувувати за власним бажанням, адже вітальня — це простір киян, в якому вони є господарями.

Максим Коцюба, автор проекту реконструкції

Тут буде розміщено 180 стільців та 35 столиків, але пропонується закупити більше меблів, на випадок крадіжок чи поломок.