«Українська Правда» запровадить бейджі для верифікованих новин

Čytaty latynkoju
«Українська Правда» запровадить бейджі для верифікованих новин

Збільшення кількості фейкових та сумнівних інформаційних приводів несе репутаційний ризик для більшості суспільно-політичних видань. В Україні подібні випадки теж не є рідкісними. Аби протистояти поширенню фейкових відомостей у соціальних мережах, редакції популярних проектів змушені запроваджувати додаткову верифікацію інформації, котра подається на сайті. Про новий інструмент із верифікації новин повідомила головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва 9 червня на круглому столі «25 років “ВВС Україна”: перевірка фактів тоді і зараз». На часі дізнатися більше про те, як працюватиме новий інструмент перевірки.

Як це працюватиме

В оновленій стрічці новин «Українська Правда» позначатиме, яка інформація вже перевірена, а яка ще перевіряється. Новини українського суспільно-політичного видання будуть відповідним чином марковані. Можна буде побачити, чи інформація перебуває на стадії перевірки, чи джерело є надійним, чи є під питанням. Це ‘на думку команди видання) має допомогти читачам сайту та постійним користувачам соціальних мереж і підписникам сторінок «УП» у цих мережах.

Про інтерактивну складову

За словами головної редакторки «Української Правди», стрічка новин стане інтерактивною та зручною для сприйняття. Читачі видання одразу із заголовка зможуть побачити першоджерело новини та що конкретно робить редакція, аби отримати додаткові коментарі та факти на підтвердження правдивості поданої новини. Все це має сприяти зростанню довіри читача до роботи журналістів, зазначають у команді українського видання.