Із Києва до ЄС вирушить «Перший безвізовий поїзд»

Čytaty latynkoju
Із Києва до ЄС вирушить «Перший безвізовий поїзд»

Перед відправленням поїзда на Центральному залізничному вокзалі Києва відбудеться «церемонія прощання з візовим режимом», під час якої з короткими промовами виступлять низка представників влади як з української сторони, так і зі сторони країн-учасниць Євросоюзу. На часі дізнатися більше про безвізовий потяг.

Хто виступатиме на відкритті

  • Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
  • Ян Пєкло, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні
  • Юргіс Вілчінскас, Голова відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні

Навіщо ця ініціатива

Метою подорожі є символічний акт першого перетину кордону з ЄС за безвізового режиму, а також публічне обговорення і рефлексія питань свободи пересування в сучасному світі, шляху України до безвізового режимуБезвіз — коротка інструкція для перших мандрівників, значення його набуття. Безвізовий Потяг зупинятиметься у Львові. Під час зупинки у Львові до учасників подорожі приєднаються відомі львів’яни.

Що проходитиме у Польщі

По прибуттю до Перемишля на залізничному вокзалі відбудеться прес-конференція, у якій візьмуть участь, окрім пасажирів поїзда, польські громадські діячі, інтелектуали, дипломати з обох сторін, зокрема, Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та екс-депутат Європарламенту і громадський діяч Павєл Залєвський.

Де дізнатися докладну програму та акредитуватися

З програмою можна ознайомитися за посиланням.

Робоча мова: українська, англійська. Стежити за перебігом поїздки у соцмережах можна буде за хештегами #безвізовийпоїзд, #visafreetrain.

Виступи у Києві 11 червня відбудуться на відкритому повітрі, з питань акредитації звертайтеся за адресою [email protected] або за телефоном +38 066 5851997