Мінфін пропонує ввести єдиний рахунок для сплати усіх податків та зборів

Čytaty latynkoju
Мінфін пропонує ввести єдиний рахунок для сплати усіх податків та зборів

Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів через «Електронний кабінет платника податків» — всі платежі надходитимуть на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою на центральному рівні Державної казначейської служби України. Для таких рахунків буде обов’язково застосовуватися електронний цифровий підпис.

Як це працюватиме

Якщо платник податків та зборів захоче для цієї мети використовувати єдиний рахунок, то має повідомити про своє бажання шляхом оформлення відповідного повідомлення про відкриття єдиного рахунку. У цьому повідомленні треба буде вказати:

  • повну або скорочену назву юрособи або прізвище, ім’я та по батькові фізособи,
  • код згідно з ЄДРПОУ (для юросіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізосіб), або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків).

Інформація щодо реквізитів єдиного рахунку відображатиметься в «Електронному кабінеті платника податків».

Які зміни в законодавстві мають для цього відбутися

Автори законопроекту пропонують доповнити діючий Податковий кодекс новою статтею — № 35-1. Згідно із її положеннями, єдиний рахунок не використовуватиметься платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ та акцизного податку з реалізації пального. Платник податків матиме право перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ та в СЕА РП.

Коли почнуть діяти такі зміни

Якщо цей законопроект буде прийнято, то він набере чинності як закон з 1 січня 2018 року. Проте функціонування єдиних рахунків розпочнеться з першого числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем відповідних органів влади. Кінцевий термін повсюдного впровадження таких змін — це 1 липня 2018 року.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Як можна доповнити чи вдосконалити цей законопроект

Зауваження та пропозиції до проекту закону можна надавати протягом місяця — для цього достатньо написати на електронну пошту відомства.