Вдвічі збільшиться польский експорт газу до України

Čytaty latynkoju
Вдвічі збільшиться польский експорт газу до України

Найбільша державна газова компанія Польщі PGNiG планує вдвічі збільшити експорт газу до України в 2017 році. Про це повідомив під час другої польсько-української газової конференції віце-глава PGNIG Мацей Возняк. Газ можуть постачати різні трейдери.

Газ та умови співпраці

За словами Мацея Возняка, основною перешкодою для експорту газу є пропускна здатність, яку може покращити будівництво українсько-польського газового сполучення. Ситуацію на ринку енергетики він назвав динамічною. На ньому є велика кількість трейдерів, а транзакції відбуваються на короткі проміжки часу. Якщо газовий хаб буде збудовано до 2021 року, то з 2022 року в Україну зможе поступати газ з будь-якого напряму. Зокрема — із Польщі, Норвегії, скраплений газ з LNG-терміналу тощо. Утім, він додав, що польська сторона поки що не розглядає своєї фінансової  участі у модернізації українських газосховищ.

У 2016 році з серпня ми експортували 370 млн кубометрів газу, а цього року експорт газу до України буде вдвічі більшим, ніж минулоріч

Мацей Возняк, віце-глава PGNIG

Тенденція імпорту газу з ЄС у 2016 році

Минулоріч Україна імпортувала 11,1 млрд м³ газу тільки з ЄС, зокрема, зі Словаччини – 9,1 млрд м³, Угорщини – 1 млрд м³ і Польщі – 1 млрд м³. Купуючи газ на європейському ринку, Україна почала співпрацювати з багатьма газовими компаніями. Серед варіантів співпраці — норвезька Statoil або польська PGNiG. Також розглядають компанії-трейдери, наприклад, Trafigura.