Українцям обіцяють зниження тарифів на послуги роумінгу

Čytaty latynkoju
Українцям обіцяють зниження тарифів на послуги роумінгу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України. Для реалізації проекту впродовж 5 місяців буде проводитися міжнародне дослідження щодо гармонізації встановлення цін на роумінг.

Передумови відміни роумінгу

Політика ЄС з питань роумінгу передбачає скасування додаткової плати за послуги мобільного зв’язку для подорожуючих за кордон. У 2015 році Україна виступила з Ініціативою щодо створення «об’єднаного комерційного поля» послуг мобільного зв’язку у країнах Східного партнерства та країнах-членах ЄС. У 2016 році була створена міжнародна Експертна робоча група з питань роумінгу (REWG), яку очолила НКРЗІ. Після 15 червня 2017 року ініціатива почне впроваджуватися не лише на території ЄС, але і в країнах, що входять до Європейської економічної зони.

11-12 травня у Празі відбулося 2-ге засідання REWG, де стартувало проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства. Експерти оцінять доцільність і економічні зміни після укладання регіональної угоди з питань роумінгу серед країн Східного партнерства.

Яких змін чекати українцям у послугах зв’язку

В рамках проведення Дослідження, НКРЗІ має намір найближчим часом звернутися до українських операторів телекомунікацій, що надають послуги міжнародного роумінгу. Незабаром громадяни України зможуть сповна використовувати можливості і переваги безвізового режиму, вважають в НКРЗІ. Передбачається, що розцінки операторів не повинні перевищувати 3,2 євроцента за 1 хв телефонної розмови і 1 євроцента за SMS-повідомлення.