Нідерландець побудував на Львівщині сучасні теплиці

Čytaty latynkoju
Нідерландець побудував на Львівщині сучасні теплиці

Нідерландець Майкл Хондерс побудував в Україні теплиці за сучасними технологіями. Щодня у величезних теплицях на Львівщині збирають тридцять тисяч кущиків салату. Бізнесмен вирішив налагодтити вирощування зелені саме у Буську, оскільки вважає український ринок досить перспективним.

Як виникла ідея зайнятися агробізнесом в Україні

Овочівництво – це сімейний бізнес Хондерсів. Майкл із дитинства вчився агробізнесу, тому вирішив заснувати власний проект. 5 років тому він з командою фермерів вирушив до Казахстану, Грузії та України, щоб спробувати вирощувати овочі за сучасними технологіями.

Кожен може працювати в розвинених країнах. Справжній виклик – це змінити свій спосіб мислення і створити аграрний бізнес у зовсім незвичних умовах. Але важливо, що ми вирощуємо їжу. Хоч би що сталося, люди завжди хотітимуть їсти

Майкл Хондерс, нідерландський фермер

Цілий рік у теплицях «Галіція Ґрінері» підтримують температуру 25 градусів, а комп’ютерна програма вирішує, коли на саджанці потрібно світити сонцю, коли – падати дощу. Тут вирощують до 10 видів салату.  Від пророщеної насінини до прилавку ріст рослини триває три тижні.

01/ 03

Коли у 2012 Майкл Хондерс приїхав в Україну, він зрозумів, що тут багато бюрократії.  Нідерландець стверджує, що дешевизна виробництва в східноєвропейських країнах – це міф. Обладнання аграрій закуповував у Нідерландах, а витрати на електрику змінюються майже щомісяця. Все ж, український ринок, за оцінкою Хондерса, найбільш перспективний із трьох на яких він працює.