Туреччина затвердила безвізовий режим для українців з ID-картками

Čytaty latynkoju
Туреччина затвердила безвізовий режим для українців з ID-картками

Нові можливості для тих, хто хоче подорожувати до країни-сусіда через Чорне море, анонсували у нашому МЗС. Туреччина офіційно затвердила угоду про безвізовий перетин кордону для громадян України з ID-картками. Про це повідомив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

Які умови безвізової угоди

Згідно з домовленістю, громадяни обидвох країн, які користуються ID-паспортами, можуть в’їжджати і виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини й України 90 днів упродовж 180 діб. Дату початку поїздок за ID-картками поки що не назвали.

Турецька влада 20 травня офіційно опублікувала рішення 2017/10324 про внесення змін до порядку взаємних поїздок і визнання нового (внутрішнього) українського паспорта (ID-картки) як проїзного документа (travel document) для поїздок громадян України до Туреччини. Чекаємо на ноту МЗС з офіційною датою початку поїздок

Максим Соколюк, голова Державної міграційної служби України

Відомо, що в Україні вже оформлено понад 550 тис ID-карток, а нові документи щоденно оформляють до 6 тис українців.

Які умови перетину для власників звичайних паспортів

З 2012 року українці можуть залишатися в Туреччині без віз впродовж 60 днів, при цьому протягом 180 днів можна в’їжджати і виїжджати з країни за умови, що загальний термін перебування не перевищить 90 днів. Ця умова є більш ніж гнучкою для короткострокових поїздок до Туреччини.