На Донеччині дадуть 30 млн грн місту, яке першим українізує вивіски та назви

Čytaty latynkoju
На Донеччині дадуть 30 млн грн місту, яке першим українізує вивіски та назви

Перейменування міст в рамках декомунізації та відродження історичних назв відбувається на Сході України. Глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пообіцяв 30 млн грн тому місту на Донеччині, яке першим проведе повну «українізацію».

Головна умова — заміна всіх показників та рекламних написів

Гроші на розвиток інфраструктури отримає місто, яке повністю перекладе всі показники і рекламні вивіски українською мовою. Кілька населених пунктів заявили, що боротимуться за приз. Місту, яке першим завершить «українізацію», — 30 млн, за друге місце — 20, за третє — 10 млн грн. Гроші виділять з обласного бюджету, який вдалося перевиконати, заявив глава Донецької обладміністрації.

Хочеться бачити, коли в’їжджаєш в Донецьку область — це Україна. Візуалізація в першу чергу — це реклама та вивіски. В українському місті, з українськими вивісками повинні бути класні дороги. Тому що там, де українське, там модерн.

Павло Жебрівський, глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації

Як заохочують мешканців до перейменування

В Покровську (колишньому Красноармійську) вже активно включилися у змагання. Місто готове компенсувати бізнесменам половину коштів за зміну вивісок, а тим, хто зробить першими, то і всі 100%, заявив Покровський міський голова Руслан Требушкін. За його словами, місту дуже потрібні ці 30 млн для завершення ремонту однієї з центральних вулиць.

До відома, заміна вивісок на держустановах відбуватиметься за рахунок місцевого бюджету. А в деяких містах вирішили продублювати вивіски англійською мовою.