В Україні сьогодні відзначають День вишиванки

Čytaty latynkoju
В Україні сьогодні відзначають День вишиванки

В цей день представників української діаспори у різних країнах та громадян України заохочують носити національне вбрання. На часі дізнатися більше про вшанування вишиванки у цей день.

Як все розпочалося

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Вона запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишивані традиційні сорочки. Спочатку вишиване українське вбрання надягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Тепер цей день відзначається на міжнародному рівні і залучає представників української нації у різних куточках планети.

Як проходили заходи минулоріч

Всесвітній день вшанування української національної сорочки у 2016 році запам’ятався низкою акцій та перфомансів:

  • Одягання у вишиванку пам’ятника Либіді та Засновникам Києва на Майдані Незалежності. Захід організовано спільно з ТМ «Фолк Мода»;
  • Лекторій про історію, символіку та регіональні особливості вишитих сорочок. Презентація фотовиставки Дарини Зарайської «Берегині», присвяченої жінкам-волонтеркам;
  • Показ першого повнометражного фільму про вишиті сорочки «Спадок нації» у Національному музеї історії України.

Попередні роки різні українські компанії активно долучалися до відзначення Дня вишиванки: серед них — «Київстар», WOG, Netpeak та інші: