Економіка України зростає — +2,4% для ВВП

Čytaty latynkoju
Економіка України зростає — +2,4% для ВВП

Попри низку проблем із веденням реформ, триває поступове економічне зростання України. Про це свідчать статистичні дані, надані українським урядом та міжнародними спостерігачами. Згідно даних, отриманих у першому кварталі 2017 року, економіка України зберігає позитивну динаміку. У січні-березні ВВП зріс на 2,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про тенденцію повідомили у Державній службі статистики України. На часі дізнатися докладніше про показники української економіки.

Передумови позитивного росту економіки

За оцінкою Мінекономрозвитку, зростання пришвидшила активізація діяльності у сфері послуг, не зважаючи на від’ємну динаміку сільського господарства та промисловості. Позитивна тенденція підтримувалась не лише внутрішнім попитом, а й зовнішнім, який отримав поштовх в умовах сприятливої цінової кон’юнктури на ключових для України товарних ринках.

Вважається, що зріст в економіці викликаний також підвищенням заробітних плат, поступовою стабілізацією національної валюти та продовженням процесів реформування економіки. Найбільш наочно це демонструє приріст валового внутрішнього продукту (ВВП).

Виклики економічної стабільності в Україні

Транспортна блокада Донбасу позначилася на незначному скороченні реального ВВП (на 0,3%), порівняно з 4 кварталом 2016 року. Фахівці  Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі України переконані, що припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення не вплине на економічне зростання в цілому.

В кінці року очікується продовження позитивної динаміки ВВП на рівні 1,8 (±0,2)%.