Індонезія хоче залучити НБУ до випуску власних національних грошей

Čytaty latynkoju
Індонезія хоче залучити НБУ до випуску власних національних грошей

Український національний фінансовий регулятор може допомогти розвитку фінансової системи однієї з країн Азії. Йдеться про друк банкнот на замовлення фінансової системи цієї країни. Індонезійська компанія «Peruri» зацікавлена у партнерстві з Національним Банком України у сфері виготовлення грошей. Про це стало відомо після зустрічі в.о. Голови Національного банку України Якова Смолія з іноземною делегацією. На часі дізнатися, що це дасть НБУ.

Як саме співпрацюватимуть НБУ та представники Індонезії

Під час зустрічі йшлося про можливість встановлення стратегічних партнерських відносин між Національним банком України та індонезійською компанією «Peruri» для виготовлення високозахищеного паперу, банкнот та монет. Ця компанія виготовляє індонезійські банкноти та монети на замовлення центрального Банку Індонезії. Встановлення стратегічних партнерських відносин між Національним банком та компанією «Peruri» допоможе Україні вийти на міжнародний ринок виготовлення грошей, зазначають сторони перемовин, коментуючи можливі домовленності. Технічний директор компанії «Peruri» Харджо Сумарто Субандріо підкреслив, що його приваблює можливість співпраці з Україною. Зокрема він заявив:

Ми абсолютно вражені ефективною роботою персоналу, високим рівнем автоматизації, інноваційними технологіями та якістю української паперової, банкнотної та монетної продукції.

Виконуючий обов’язки Голови Національного банку України Яків СмолійЯким був 2017 рік для українських банкірів — Яків Смолій, НБУ зауважив, що Націгнальний банк України має амбітні плани стосовно виходу на міжнародний ринок виготовлення грошей. Наразі Меморандум про домовленості узгоджується сторонами. Про подальший формат співпраці обіцяють повідомити згодом.