Акції українських аграрних компаній зросли на закордонних біржах

Čytaty latynkoju
Акції українських аграрних компаній зросли на закордонних біржах

Україна здавна вважається «житницею» для низки країн Східної та Центральної Європи. Тому показники провідних українських холдингів та компаній на цьому ринку мають важливе значення для оцінки стану агросфери в цілому та перспективних напрямків для інвестування та співпраці зокрема.

Позитивна динаміка намітилася у сфері сільського господарства та промисловості на рівні великих компаній. Згідно аналітичних розрахунків, проведених УкрАгроКонсалтом, у першому кварталі 2017 року спостерігається зріст капіталізації українських аграрних холдингів. Про це свідчить підвищення вартості акцій таких аграрних компаній на закордонних біржах. Загалом капіталізація збільшилася з 2,64 до 3,06 млрд євро. Цей показник у відсотковому вимірі складає 15,7% в порівнянні з минулорічним показником згаданого дослідження. На часі побачити динаміку змін у наочному вираженні.

Що означає така тенденція розвитку аграрної сфери

Подібні зміни знаменують позитивну тенденцію здорожчання публічних аграрних компаній з України. Для порівняння, в першому кварталі 2016-го року ріст для цього сектору економіки складав всього 0,2%. Ось як виглядає ця ситуація на графіку:

Тенденція стійкого росту вартості акцій українських аграрних компаній на відкритому міжнародному ринку цінних паперів свідчить про покращення макроекономічного клімату в Україні та утвердження стійких позицій на світовому ринку. Таку думку висловили автори відповідного дослідження. Ми продовжимо стежити за агроринком — а щоби нічого не пропустити, не забувайте підписатися на наш проект у соціальних мережах.