У Тернополі — конференція юристів із 9 країн Європи

Čytaty latynkoju
У Тернополі — конференція юристів із 9 країн Європи

Фахівці наукових та юридичних шкіл Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Люксембурга, Білорусі, Ізраїля, Литви та інших країн зібралися у Тернополі для обміну досвідом. Тут вони, аби розказати про свої кейси і почути, чого досягли сьогодні українські правники. На часі дізнатися більше про цей захід та про основні теми, які обговорюють його учасники.

Що саме передбачає формат заходу у Тернополі

Великі сподівання покладає на конференцію у цьому місті координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Литви Вайдотас Верба. Він стверджує, що представники місії ОБСЄ завжди і всюди підтримують будь-які реформи та зміни, якщо вони несуть покращення для країни — навіть не беручи до увагу розмір міст чи кількість населення у певному регіоні. За його словами, все потрібно змінювати одночасно. Немає бути такого, що спочатку зробимо одне, а потім мінятимемо інше. Систему потрібно налагоджувати та реформувати всю й одразу. Починати з конституційної реформи і закінчити реформою судів та юридичної освіти, підкреслив пан посол.

Посол стверджує, що для ОБСЄ важливе будь-яке партнерство. Але треба не забувати про збереження темпу реформ та про дотримання вимог закону в усіх питаннях. Далі — пряма мова:

Закон та верховенство права – це те, з чого все починається. Європа – це закон. Європа – це верховенство права. Європейські принципи та цінності повинні стати взірцем для інших країн