Vernadsky Challenge виграли стартапи, що представляють США, Харків та Миколаїв

Čytaty latynkoju
Vernadsky Challenge виграли стартапи, що представляють США, Харків та Миколаїв

У Дніпрі відбувся фінал третього конкурсу найкращих технічних стартапів Vernadsky Challenge, започаткованого засновником інвестиційного фонду «Noosphere Ventures» Максимом Поляковим та директором «Google Україна» Дмитром Шоломко у січні 2015 року.

Що таке Vernadsky Challenge

Це – конкурс для професіоналів та ентузіастів у сфері інженерних розробок та проектування. Цьогоріч в центрі уваги журі конкурсу перебували проекти за напрямками космічних технологій, медичного устаткування, геологічної розвідки, робототехніки, альтернативної енергетики, агропромисловості, fintech, систем обробки та передачі велики даних, військово-промислового комплексу та керування транспортом у різних сферах життя.

Що незвичного було на цьогорічному конкурсі

Окрім пітчингу та презентаційних сесій, учасники конкурсу могли поспілкуватися із відомим фахівцем-експериментатором із передачі «Руйнівники міфів» Джеймі Гайнеманом. Він — здається — був не менш вражений рівнем своєї популярності, аніж присутні.

Хто увійшов до складу журі

Серед учасників журі у конкурсі — керуюча директорка Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій і заступниця міського голови Дніпра Яніка Меріло, доктор медичних наук Володимир Павлов, автор спеціалізованого війського програмного забезпечення Ярослав Шерстюк, гендиректор наукового парку «Київська політехніка» Ярослав Кологривов, а також очільник українського представництва «Noosphere Ventures» Михайло Рябоконь.

Які команди вийшли до фіналу та перемогли

До фінальної частини вийшли 10 команд винахідників із низки українських міст, котрі презентували власні напрацювання у різних сферах медицини, освіти, цифрового оточення та ІТ. Переможцями стали CloviFi, США (Wi-Fi аудіопередатчик для телебачення, команда посіла третє місце); Cardiomo Family, Харків (портативний пристрій для контролю основних показників організму, посіли друге місце у конкурсі); Cubomania, Миколаїв (інтерактивнм освітні кубики для дітей; отримали перше місце). Призовий фонд склав 2 млн грн.