Вчені пройшли маршем у 600 містах світу

Čytaty latynkoju
Вчені пройшли маршем у 600 містах світу

Як повідомляє агентство KNA, «Марші за науку» відбулися у більш ніж 600 містах світу. Одними із перших до акції долучилися вчені в Австралії.

Де проходили основні заходи

Якщо у європейських містах кількість учасників була порівняно невеликою (у Берліні в акції взяли участь приблизно 11 тис осіб, у Бонні — близько 1 тис), то основна хода відбулась у Вашингтоні. Там вчені пройшли повз Білий Дім із гаслами на підтримку свободи слова та проти спроб чинного президента США заперечити науково обґрунтовані дослідження. Йдеться насамперед про незгоду із відкиданням Трампом даних щодо глобального потепління та кліматичних змін на планеті. Також відбулися акції і на підтримку науковців у Туреччині. Там протистояння викликане тим, що зараз представники наукових інституцій часто зазнають утисків через свої погляди. Долучилися до протестів також в Угорщині. В цій країні парламент прагне припинити роботу заснованого мільярдером Джорджем Соросом Центральноєвропейського університету, звинувачуючи його у «неправильних» поглядах та деструктивній діяльності.

Як європейські чиновники відреагували на «Марш за науку»

Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель висловився на підтримку наукової свободи:

На вільні дослідження та навчання спирається відкрите та сучасне суспільство. Якщо науковців звільняють з політичних причин, університети витісняються, а наукові галузі значно послаблюються, — це також атаки на наше розуміння демократії. Ми повинні рішуче захищатися від цього