Волонтери допоможуть боротися смартфоном із проблемами

Čytaty latynkoju
Волонтери допоможуть боротися смартфоном із проблемами

20 квітня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція, присвячена старту проекту «Каратєль». Цей безкоштовний мобільний додаток може встановити на власний мобільний пристрій будь-хто із українців. Використати його можна, щоби передати скаргу на вимагання хабара, хамство, порушення правил паркування, продаж простроченого товару, куріння в закладах харчування та інші суспільні проблеми. Юристи та волонтери проекту опрацьовують звернення і самі подають скаргу до відповідного органу державної влади або приватної структури. Відповідь на подане звернення користувач зможе відстежити безпосередньо у додатку.

Хто стоїть за розробкою

Голова громадської організації «Фундація.101» Андрій Богданович разом із керівником Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project Максимом Рябоконем представили цей інтерактивний сервіс «Каратєль» та відповіли на ряд питань щодо проекту:

Просто розганяти зраду у соцмережах – не завжди ефективно. Безумовно, завдяки цьому вдається звернути увагу на проблему і скористатися розголосом. Та дуже часто все закінчується марно

Для того, щоб реально досягати результату у вирішенні проблем, зазвичай необхідно діяти ще й у юридичній площині. Проте часто людям банально не вистачає юридичної грамотності та часу самому розібратися у всіх законодавчих тонкощах. У допомогу таким активним громадянам волонтери і розробили соціальний мобільний додаток «Каратєль». За допомогою цього додатку будь-хто зможе сфотографувати або зняти відео майже будь-якого порушення прав та відправити цю інформацію команді професійних юристів. В свою чергу, юристи опрацюють заявку і надішлють звернення до відповідного органу державної влади (чи приватної структури), що будуть зобов’язані це порушення усунути. Одним словом, ваша справа – відкрити додаток і надати інформацію. Все інше за вас зробить додаток. Лише один натиск кнопки на вашому смартфоні здатен реально покарати винних.

На які правопорушення можна поскаржитися

Наразі у мобільному додатку доступні 7 типів скарг: на вимагання хабара, хамство, продаж простроченого товару, порушення правил паркування, куріння в закладах харчування, ями на дорозі, порушення благоустрою. Всі повідомлення про порушення прав чи законодавства є анонімними, у зверненнях не фігуруватимуть жодні особисті дані скаржників.

Для яких пристроїв доступний «Каратєль»

Мобільний додаток можна безкоштовно завантажити на iTunes (для iPhone) або Google Play (для пристроїв на Android).

Хто фінансуватиме та утримуватиме проект надалі

Оскільки принципова позиція організаторів проекту «Каратєль» – це його доступність та безкоштовність для користувачів, фінансувати утримання проекту вирішили за рахунок відкритого благодійного збору коштів. Фінансові ресурси потрібні на оплату роботи координатора та юристів, що будуть писати скарги в установи та вирішувати юридичні питання, а також на супутні організаційні витрати,що буде відображено у відповідних звітах. Внески приймаються на сайті People’s Project.