Реклама

Рекламо, бувай — що зміниться у вивісках Києва

Куди подінуться вивіски, чим замінять сіті-лайти і де реклама взагалі зникне
Čytaty latynkoju
Pixabay, ліцензія CC
Рекламо, бувай — що зміниться у вивісках Києва
  1. Головна
  2. Новини
  3. Рекламо, бувай — що зміниться у вивісках Києва
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Куди подінуться вивіски, чим замінять сіті-лайти і де реклама взагалі зникне

Вже незабаром мешканців та гостей Києва не буде дратувати різнокольоровий візуальний шум на стінах, стовпах та перехрестях вулиць. За те, щоби розпрощатися із старими рекламними вивісками, на засіданні 20 квітня проголосували 85 депутатів Київради. Як заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков, питання реклами у Києві стоїть дуже гостро:

Сподіваюсь, що ситуація, що склалася з цим візуальним шумом, який не тільки “ріже” око всім киянам, а й часто негативно впливає на безпеку автомобілістів і пішоходів, буде врегульована.

Що і як зміниться із зовнішньою рекламою

За новими правилами Київ поділять на зони — і у так званій «нульовій зоні» (історичний центр, парки, розв’язки) рекламу заборонять взагалі. Також рекламні носії зникнуть з пішохідних і велосипедних доріжок, з алей і розподільчих смуг завширшки менше 2 м. Розміщувати будь-які рекламні площі можна буде не ближче ніж 10 м до перехресть, пішохідних переходів і зупинок, щонайменше у 20 м від транспортних розв’язок, і не ближче за 50 м до залізничних переїздів. Також затверджена мінімальна відстань між рекламними засобами від 40 м (між малими конструкціями) до 150 м (між великими).

Які ще зміни очікують на замовників та власників рекламних щитів та сіті-лайтів

З’являться нові типи рекламних носіїв: урни, лавки, собачі вбиральні – усі із розміром рекламного поля до 0,5 кв. м та громадські вбиральні з рекламою не більше 4,32 кв. м. Нововведення — як очікують автори постанови — зменшить кількість наземних рекламних площ на 74-75%. Також затверджено новий порядок розміщення інформаційних вивісок. Передбачається, що підприємцям не потрібні будуть дозволи для встановлення вивісок, але за порушення вимог до вивіски її можуть демонтувати. А от встановити власну вивіску можна буде, просто повідомивши про це уповноважені органи. Рішення про відповідність чи невідповідність вивіски прийматиметься протягом 10 днів. «Якщо ж правила порушено, заявнику направляється повідомлення із зазначенням чіткого переліку невідповідностей та рекомендацій, і строків їх усунення,» – пояснив ініціатор проекту рішення депутат Сергій Башлаков. Демократія із вивісками не поширюватиметься на світлові табло, монітори та табло із рядком, що біжить, розташовані в історичній частині Києва — їх доведеться демонтувати.

Share
Написати коментар
loading...