Реклама

🎄 У Києві вперше покажуть оригінал рукопису «Щедрика» Леонтовича

Čytaty latynkoju
🎄 У Києві вперше покажуть оригінал рукопису «Щедрика» Леонтовича
  1. Головна
  2. Музика
  3. 🎄 У Києві вперше покажуть оригінал рукопису «Щедрика» Леонтовича
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

З нагоди 145-річчя з дня народження Миколи Леонтовича, відбудеться презентація оригіналу рукопису всесвітньовідомої української пісні «Щедрик». Партитура написана рукою композитора за кілька років до прем’єри пісні у Карнеґі-хол в Нью-Йорку.

Окрім того, уперше буде представлено оригінал листа Симона Петлюри до Олександра Кошиця, написаний главою УНР за пів року до прем’єри «Щедрика» у Карнегі Гол. У ньому він закликав диригента промотувати за кордоном ідею незалежної України та збирати донати на українську армію.

Ці два документи показиватимуть лише один день — під час відкриття виставки «Я співаю, отже існую» 21 грудня о 12:00. Виставка відбуватиметься у музеї Миколи Лисенка (Саксаганського, 97).

На виставці також можна буде побачити буклет прем’єрного концерту хору Олександра Кошиця у Карнеґі-хол (1922 р.), 100-річну платівку із нью-йоркським записом «Щедрика», світлини з американського турне українського хору, перші аудіозаписи «Щедрика» на Бродвеї (1926 р.) та в американській кінострічці Song of the Flame (1930 р.), раритетну колекцію різдвяно-новорічних листівок США із зображенням ластівок та дзвоників, платівки з найпершими грамофонними записами колядки Carol of the Bells та багато іншого.

Ці та інші матеріали надано Інститутом Леонтовича, Українською вільною академією наук у Нью-Йорку, Бібліотекою імені Олега Ольжича, приватними колекціонерами Анатолієм Паладійчуком, Владиславом Вігуржинським, Дмитром Пірклом, Олександром Сорочинським та іншими.

Організовує подію Музей видатних діячів української культури спільно з Інститутом Леонтовича за підтримки Українського Фулбрайтівського Кола.
Кураторка виставкового проєкту – Тіна Пересунько, засновниця Інституту Леонтовича.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...