До парламенту внесли законопроект про цифрові активи

Čytaty latynkoju
До парламенту внесли законопроект про цифрові активи

Законопроект вводить термін «віртуальні активи», які діляться на криптовалюти і токен-активи.

Як законопроект розділятиме цифрові активи

Криптовалюта визначена як «віртуальний актив у формі токена, який функціонує як спосіб обміну або збереження вартості». У свою чергу, токен-актив повинен «засвідчувати майнові чи інші права власника токена, які відповідають обов’язкам емітента токена».

Очікується, що документ може бути прийнятий до кінця року. Крім того, за словами Мушака, до 2024 року депутати мають намір ввести податок для фізичних і юридичних осіб на прибуток від криптовалюти в розмірі 5%. Також пропонується зняти з держави повноваження з регулювання обмінних операцій між різними криптовалютами. Залишити за ним тільки контроль за переведенням цифрових активів в фіат за допомогою криптовалютних бірж.

Раніше у вересні заступник фінансів України Сергій Верланов заявив, що операції з криптовалюта повинні обкладатися податком на доходи фізичних осіб в розмірі 19,5%. В матеріалі Na chasi  ми писали«Наркотичний» Bitcoin: наскільки криптовалюта є «тіньовим» інструментом  про те, що криптобіржа Worldcore.trade провела власне дослідження, аби знайти відповідь на питання про кримінальну природу Bitcoin.