Підлітковий вік – один з найскладніших: це час пошуку себе, формування цінностей та прагнення до незалежності. Тому робота з підлітками потребує особливого підходу, гнучкості та постійного пошуку нових рішень, особливо, якщо, це стосується освіти.
Саме тому у лютому у Львові провели міжнародний семінар для керівників підліткових клубів та амбасадорів AJT, який зібрав учасників з України та Молдови.
За словам організаторів, знаходити спільну мову з підлітками та підтримувати їх цікавість до навчання – це справжня майстерність.

Міжнародний проєкт AJT вже 10 років працює в Україні з єврейськими підлітками, прищеплюючи їм любов до єврейської культури, історії та традицій за допомогою неформальної освіти. Tому так важливо, щоб керівники клубів та амбасадори постійно розвивалися та навчалися взаємодіяти з тінейджерам за допомогою таких семінарів.
“Основною метою семінару став розвиток лідерських навичок учасників, поглиблення знань у сфері організації заходів та роботи з підлітками, а також зміцнення єврейської освіти як ключового елемента діяльності клубів”, – відзначив Микола Райлян, керівник AJT.
На навчальних сесіях учасники обговорили як ефективно управляти клубом, зробили аналіз потреб та інтересів тінейджерів, розробили стратегії ефективної співпраці з партнерами і стейкхолдерами, обговорили роль амбасадорів та шукали шляхи того як зробити єврейський контент живим і актуальним, як залучати батьків до підліткового життя.
“Для нас є викликом дати підліткам відчуття, що підлітковий клуб — це безпечний простір для вираження їхніх думок та розвитку. Потрібно дати розуміння, що вони можуть пропонувати ідеї і ми будемо разом їх реалізувати”, — зазначає одна з учасниць, Олена Шипанова, керівниця підліткового клубу JeWorld з Запоріжжя.
Жінка розповідає, що освітяни їхнього клубу постійно шукають нові формати та підходи, щоб зацікавити підлітків навчанням. “Якщо цікавить TikTok — знімемо на єврейську тему. Хочемо грати в настільні ігри? Розробляємо гру з єврейським контентом. Хочемо полежати та відпочити? Робимо медитації з єврейським текстами”, — каже Олена.

Загалом у заході взяли участь 13 керівників та 11 амбасадорів, які представляли клуби підліткового проєкту з різних українських міст та Молдови. Семінар у Львові допоміг їм освоїти нові інструменти, обговорити труднощі та знайти способи зробити клубне життя яскравішим та цікавішим.