Реклама

🙅‍♀️ Знати, що не ок та захищатися від ризиків у житті та мережі

В Україні створили освітній серіал «Особиста безпека підлітків»  
Čytaty latynkoju
🙅‍♀️ Знати, що не ок та захищатися від ризиків у житті та мережі
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🙅‍♀️ Знати, що не ок та захищатися від ризиків у житті та мережі
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
В Україні створили освітній серіал «Особиста безпека підлітків»  

За даними опитування U-Report Ukraine, більше 80% українських підлітків вважають проблему насильства в стосунках актуальною, а понад 60% — не знають, куди звертатися у таких випадках. Щоб допомогти підліткам захистити себе від ризиків у житті та мережі, Клуб Добродіїв у співпраці з Plan International створив освітній серіал «Особиста безпека підлітків» на платформі Дія.Освіта.

Серіал опублікували з нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який відзначають 18 листопада. 

Він доступний за посиланням та містить 10 серій, кожна з яких розкриває окрему токсичну чи небезпечну ситуацію, що може трапитися з кожним підлітком у реальному чи віртуальному житті. 

Разом з журналісткою ютуб-каналу «Телебачення Торонто» Сашею Гонтар підлітки розбиратимуться, що таке булінг та шеймінг, як можуть виглядати домагання, на які червоні прапорці у стосунках звертати увагу та чому, наприклад, не варто відкривати «невинні» повідомлення від незнайомців у соцмережах.  

Мета серіалу — показати підліткам, як визначити небезпечні маркери в стосунках у школі та інтернеті, вдома та громадських місцях, а також, як реагувати на тривожні сигнали. Відтак кожна серія містить алогритм виходу зі складної ситуації, практичні поради та корисні контакти служб чи сервісів, куди підлітки можуть звернутися за психологічною підтримкою або ж за захистом у випадку фізичної небезпеки. 

Мене булили у школі за те, що я співаю на вулицях рідного міста, казали, що я хочу слави.

На вулиці я часто чую дивні присвистування та вигуки.

Я стала жертвою булінгу, мене били за надмірну вагу.

І це лише частина досвіду підлітків-учасниць проєктів Клубу Добродіїв. Цькування у школах під час зважувань та медоглядів, насмішки над зачіскою та зовнішнім виглядом від однокласників — такі кейси покладено в основу багатьох серій.   

Ми часто чуємо від підлітків про пережитий досвід булінгу, отримання погроз, неприємне спілкування у соцмережах. Реалії життя сучасної молоді саме такі, тому наша задача — показати підліткам, як такі ситуації попереджати, справлятися з ними та де шукати підтримку. Цей серіал — не збірка правил, а інструмент, покликаний допомогти підліткам знайти вихід

Марія Тодорчук , Засновниця та керівниця Клубу Добродіїв

У сучасному світі важливо вміти берегти власні кордони. За даними Unicef, 24% дітей стали жертвами булінгу, а 48% нікому про це не розповідали. Ми створили освітній серіал, який допоможе українським підліткам зрозуміти, з чого починається повага до себе, своїх почуттів та потреб.

Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції

Освітній серіал «Особиста безпека підлітків» створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки благодійного фонду «Клуб Добродіїв» та міжнародної гуманітарної організації Plan International.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...