Реклама

🙌  🙌 День соціального підприємництва: чому це важливо сьогодні та як об’єднались соціальні підприємці України 

На честь Дня соціального підприємництва розповідаємо про важливість такого бізнесу та як він працює сьогодні.
Čytaty latynkoju
🙌  🙌 День соціального підприємництва: чому це важливо сьогодні та як об’єднались соціальні підприємці України 
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🙌  🙌 День соціального підприємництва: чому це важливо сьогодні та як об’єднались соціальні підприємці України 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
На честь Дня соціального підприємництва розповідаємо про важливість такого бізнесу та як він працює сьогодні.

***Публікація може бути опублікована виключно на комерційній основі. Для комерційної співпраці звертайтеся до [email protected]***

 

Розв’язувати проблему, яка стосується вас та людей навколо — дієвий спосіб творити зміни власними силами. Часто саме так і народжуються соціальні підприємства, які прагнуть розв’язувати соціальну проблему завдяки інноваційним підприємницьким рішенням. Сьогодні, 16 листопада, у світі відзначають День соціального підприємництва. Чому це важливо в сучасних реаліях та як відзначають свято, розповідаємо нижче.

Соціальне підприємство — це повноцінний бізнес, що розв’язувати соціальну проблему і створює стабільну соціальну цінність. Сьогодні є дуже багато різноманітних соціальних підприємств, які власним прикладом показують, як саме можна поєднати у власній бізнес-моделі прибутковість та розв’язання соціальної проблеми. Так це може бути проєкт, що залучає літніх людей та допомагає їм у соціалізації. Або пекарня, де працевлаштовані люди з інвалідністю. Ще одним можливим варіантом є екологічні соціальні підприємства, що працюють із переробленням пластику. Загалом завдяки бізнес-моделі соціального підприємництва можна покращувати вже наявні на ринку продукти або послуги, або будувати ідею з нуля.

Такий підприємницький підхід особливо важливий в умовах війни. Сьогодні соціальні підприємці — це агенти змін, які творять суспільство, де кожен може стати змінотворцем.

Доволі велика кількість соціальних підприємств почала будувати свою роботу так, щоб допомагати внутрішньо переміщеним особам або сприяти повоєнній відбудові України. Вони створюють стабільні можливості для працевлаштування, надаючи робочі місця постраждалим від війни. Це не лише допомагає розв’язувати економічні проблеми, але й сприяє довгостроковій стабільності громад. Окрім інтеграції внутрішньо переміщених осіб соціальні підприємці забезпечують їм моральну та психологічну підтримку та допомагають соціалізуватись у новому місці. Також часто підтримка внутрішньо переміщених осіб може проявлятись через розвиток потенціалу громади. Це включає різного роду освітні ініціативи, заходи та програми розвитку навичок.

Прикладом такої ініціативи є львівська громадська організація Золоті роки, яка допомагає соціалізуватись старшим людям та внутрішньо переміщеним особам. Організація має власне соціальне підприємство із виготовлення антиалергічних подушок, які виготовляють люди віком від 55 років. З початком повномасштабного вторгнення вони долучились до виготовлення одягу для військових та організували центр для переселенців, що функціонує і сьогодні, обслуговуючи понад двісті осіб.

Почали з’являтись також ініціативи, націлені на пом’якшення наслідків війни або ті, які розв’язувати проблеми сьогодення. Однією із таких є соціальне підприємство Recast Plastic. Підприємство займається розробкою модульних конструкцій для укриттів з переробленого пластику. Матеріал виходить достатньо міцним, довговічним, екологічним, а також є морозостійким. Він повністю відповідає державним стандартам щодо укриттів та є не лише унікальним продуктом, але й є можливістю масштабування надалі.

Активна робота соціальних підприємців є також у сфері моди. Більшість таких соціальних підприємств мають sustainable-бренди, мета яких зменшити негативний вплив на зовнішнє середовище. Зокрема такі бренди часто долучаються до підтримки військових. Прикладом може стати соціальне підприємство Parasolka — український sustainable бренд, що виготовляє чохли та аксесуари для зберігання або транспортування речей. Його основна місія — будувати культуру зберігання речей та робити подорожі зручними. Разом із цим бренд долучається до підтримки військових через виготовлення дощовиків для захисників та захисниць України.

Як бачимо, соціальне підприємництво дозволяє розв’язувати суспільні проблеми через дійсно інноваційні підходи. Ця діяльність творить важливі позитивні зміни, максимізуючи соціальний вплив.

Сьогодні важливо, щоб такі підприємці об’єднувались. На честь свята Платформа соціальних змін, організація з розвитку соціального підприємництва, запустила ініціативу #Мозаїка_Змін, до якої доєднались соціальні підприємці з усієї країни. Це — унікальна можливість нагадати суспільству про бізнес, першочергова мета якого розв’язання соціальних проблем. До ініціативи долучились понад десять бізнесів, які щодня працюють задля розв’язання соціальних проблем. Саме вони є рушіями позитивних змін та сприяють розвитку нашого суспільства!

Мозаїка Змін від соціальних підприємців

Мозаїка Змін від соціальних підприємців

 

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...