Реклама

😮 Від Арідника до Ярчука: у новому YouTube-шоу розкажуть про дивовижних героїв українських міфів

Творці проекту вирішили показати, що майже на кожну літеру алфавіту в нашій міфології знайдуться неймовірні герої та цікаві легенди!
Čytaty latynkoju
😮 Від Арідника до Ярчука: у новому YouTube-шоу розкажуть про дивовижних героїв українських міфів
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 😮 Від Арідника до Ярчука: у новому YouTube-шоу розкажуть про дивовижних героїв українських міфів
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Творці проекту вирішили показати, що майже на кожну літеру алфавіту в нашій міфології знайдуться неймовірні герої та цікаві легенди!

Яка загадкова істота живе практично в кожному українському домі? Чи є хвости у українських русалок? Як фараони стали героями українських міфів? І чому українська міфологія багата на чортів? На ці та інші запитання можна отримати відповіді, переглянувши нове шоу під назвою «Енциклопедія української міфології», яке виходить на платформі YouTube.

Перші епізоди шоу вже можна подивитися на каналі Чарівний світ TV. Загалом планується двадцять сім захоплюючих історій, кожна з яких присвячена одному з героїв української міфології.

«Енциклопедія української міфології» — другий сезон YouTube-проєкту, присвяченого українським міфічним героям, який реалізується завдяки підтримці Українського культурного фонду.

Автор та ведучий шоу, письменник Нік Лисицький, так розповідає про задум:

Наша ініціатива працює над тим, щоб зробити героїв української міфології частиною сучасної світової культури. У першому сезоні ми порівнювали наших міфічних героїв з іноземними «колегами». Протягом шести епізодів ми розповіли про героїв, поганців, трикстерів, чарівників, воїнів та коханців, проводячи паралелі з всесвітньо відомими героями епосів, коміксів та сучасних фантастичних всесвітів. У другому сезоні ми хочемо наочно продемонструвати наскільки українська міфологія є багатою та різноманітною, тому створили відео-енциклопедію! Переглянувши це шоу, українські глядачі можуть покращити свої знання, а іноземці - легко сформувати загальне уявлення про багатство українських міфів та легенд. Незабаром шоу буде доступне і англійською мовою.

Науковим консультантом шоу виступила фольклористка Олеся Наумовська.

Арідник — персонаж гуцульської міфології

Цікаво, що для візуалізації міфічних персонажів автори проєкту використали не лише творчі роботи художників, а й штучний інтелект.

Проєкт «Чарівний світ UA» відомий своєю діяльністю з популяризації української міфології з 2020 року. У рамках проєкту вже створено візуальні образи багатьох міфічних героїв, розроблено мобільний додаток з доповненою реальністю, настільну гру та пазли, а також готується до виходу художня книга у жанрі фентезі.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...