Які функції fintech-додатків актуальні для користувачів

Čytaty latynkoju
Які функції fintech-додатків актуальні для користувачів

В результаті чимало розробників платіжних додатків зосереджуються на ініціативах, які спрямовані не на доходи, а на іміджеву історію. У середній і довгостроковій перспективі це може бути дуже згубно для бізнесу. Тому я зібрала декілька найбільш актуальних функцій, які український інтернет-користувач очікує від сучасного мобільного додатку для оплати послуг в побуті. Це — своєрідний must-have, без якого ваш продукт виглядатиме неповним. Більшість з них відносно прості в реалізації, забезпечуючи основу для ширших стратегій у майбутньому.

P2P-перекази між банківськими картками

Доволі складно пояснювати очевидну важливість функції швидкого переказу між картками будь-якого банку з єдиною (бажано мінімальною) комісією. Ця функція є вкрай важливою. Більшість активних інтернет-користувачів мають картки в декількох українських банках – одну для зарплати, іншу через зручний банкінг, третю через, наприклад, фріланс тощо. Зручні грошові перекази між картками є необхідною умовою ефективної роботи їхньої маленької фінансової системи. Деякі компанії побудували свій бізнес саме на p2p-переказах. Тепер же здивувати клієнта можна не самою функцією, але рівнем зручності її використання.

Можливість оплати балансом мобільного телефону

Читайте також: В Україні усунуто перешкоди для ринку мобільних платежів

Парадоксально, але факт – йшов 2018 рік, а мобільна комерція не просто живіша за всіх живих, а й мітить у лідери. Часто для користувача оплата мобільним балансом є основною для поповнення рахунків онлайн-ігор, оплати інтернету і навіть комуналки. Наявність такого платіжного методу істотно посилить ваш бізнес. Ми перевірили ефективність мобільної комерції на багатьох сервісах LeoGaming і додатку Parking UA – тому і раджу.

Виставлення та оплата інвойсів

Здавалося б, проста функція, але доступна вона далеко не всім. Уявімо ситуацію: у вас мобільний гаманець, а ваш користувач – фрілансер, якому треба подавати звітність про виконану роботу з рахунками, просто перекинути гроші на його банківську картку не вийде. Формувати банківський інвойс – на людину, у якої немає ФОП? Ось тут буде корисна функція інвойсів:

  • ви або фрілансер створюєте рахунок,
  • за ним проводиться оплата,
  • йде відповідна квитанція, в якій можна прописати призначення платежу.

Якісні push-сповіщення додатків

Читайте також: Vodafone спільно з MasterСard запустили мобільний гаманець

Це — непряма платіжна функція, але від цього не менш цікава. Push-повідомлення з довідника – найважливіший інструмент комунікації. По суті, це спосіб спілкування вашого продукту з його користувачем. Цей спосіб не повинен бути насичений канцеляритом, нудними фразами або незрозумілим технічним спамом, який тягнеться з бек-енду. Використовуйте короткі речення без «води» – тільки суть. Уявіть, що пишете в Twitter до підвищення кількості символів. Також використовуйте емодзі для акценту на головному. Грамотні push-повідомлення забезпечують високий рівень проникнення і використання вашого застосунку.

Головна мантра усіх програм, що працює з грошима клієнтів – «мінімум кліків, максимум функціональності». А це — інтуїтивна зрозумілість, сучасний дизайн, максимальна продуктивність. І пам’ятайте, якщо ваш продукт просто працює – це не досягнення, а лише початок шляху.