Реклама

Як люди платять у всьому світі — та що це означає для майбутнього платежів

Темпи розвитку сучасного світу фінансових послуг набагато випереджають банківські платіжні рішення – про це я говорю доволі часто. Звичайно ж, в руслі того, яку велику і корисну роботу проробляють fintech-компанії – створюють сучасні, інноваційні платіжні рішення
Čytaty latynkoju
Як люди платять у всьому світі — та що це означає для майбутнього платежів
  1. Головна
  2. Історії
  3. Як люди платять у всьому світі — та що це означає для майбутнього платежів
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Темпи розвитку сучасного світу фінансових послуг набагато випереджають банківські платіжні рішення – про це я говорю доволі часто. Звичайно ж, в руслі того, яку велику і корисну роботу проробляють fintech-компанії – створюють сучасні, інноваційні платіжні рішення

Назвати нас посередниками не вийде – fintech давно сформував індустрію з проектами, успіх яких глобальний, а капіталізація лідерів складає мільярди доларів. Але факт конкуренції в наданні платіжних послуг є.

Особливості безготівкових платежів у різних країнах

Платіжні системи різних країн в світі сильно відрізняються. У одних досі домінують готівкові платежі, у інших процвітає безготівкова економіка. Це пов’язано як з готовністю платіжної інфраструктури до чогось нового, так і з особливостями законодавства. Саме тому в Україні працює Apple Pay і Google Pay, а в тій же Німеччині — ні.

Як ми знаємо, безготівкові платежі теж мають свої особливості. Наприклад, в країнах СНД поширені електронні гаманці – практично у всіх, крім України, де домінує мобільний банкінг і карткові рішення від популярних банків. Є і зовсім унікальні випадки – наприклад, Кенія та її по-справжньому «всенародний» гаманець M-Pesa. У країні погано розвинена система банківських відділень, а тому практично для всіх розрахунків використовується баланс мобільного телефону. За допомогою мобільної комерції здійснюють p2p-перекази, оплачують продукти та речі і навіть беруть кредити.

Де ж він, розвинений ринок e-commerce?

Якщо порівняти з дуже розвиненим, майже еталонним ринком – США – то він виглядає дуже консервативним. Природно, це пов’язано не з відсутністю мобільних пристроїв або недоліком пропозицій на ринку – левова частка популярних fintech-продуктів була створена в США. 88% американців знають про Google Pay, але тільки 14% використовують його. Ось такі справи.

Причина проста: банки та провайдери послуг створили систему, яка працює – надійну, просту, адже інакше вона не була би життєздатною зараз. Вона не змінюється під впливом нових гравців, а вони інтегруються в існуючу систему.

Читайте також: Месенджер WeChat стане універсальним ідентифікатором громадян у Китаї

Чому ж на менш розвинених ринках фіксується помітне зрушення на користь fintech-сервісів? По-перше, тому що ми не були першими в розвитку безготівкових платежів у 1980-і та 1990-і, як це було в США. Тому, наприклад, український ринок має більше гнучкості у сприйнятті нового – навіть попри дуже консервативну систему законодавчу систему.

Ще один яскравий приклад унікального в своїй масовості розвитку фінансових сервісів – це Китай. Про те, наскільки великий вплив Alipay і особливо WeChat Pay, я розповідала раніше – дуже раджу прочитати, адже ці кейси вже починають працювати в Україні.

Про динаміку у сфері платіжних систем

Але що означають усі ці приклади? Головним чином, підтверджують сказане мною на початку — темп розвитку сучасного світу фінансових послуг набагато випереджає банківські платіжні рішення. У фокусі України або світу – нові гравці бажають переглянути традиційну платіжну інфраструктуру з позиції її цінності. Якщо більш предметно – переглянути процес того, на яких умовах транзакції проходять між користувачами, мерчантами та банками. І так, у деяких банківських продуктів, які не розвиваються, адже користувач може отримати (і вже отримує) якісний сервіс при більш зручних умовах і вигідних тарифах.

Що ж це означає? В першу чергу – що майбутнє сфери платіжних послуг дуже динамічне, і ця динаміка – єдина константа у формулі. Бути попереду вже давно не означає бігти найшвидше. Це означає знайти шлях і принципово новий спосіб досягти мети з меншими витратами сил і ресурсів. І це неймовірно захоплива гонка.

Share
Написати коментар
loading...