🏢 Адміністрація Президента може переїхати до Українського дому — показали проект

Čytaty latynkoju
🏢 Адміністрація Президента може переїхати до Українського дому — показали проект

Сам орган також змінив назву. Адміністрація Президента (АП) стала ОП — Офісом Президента. Він розташується не на Банковій, а на Європейській площі — у будівлі архітектора Вадима Гопкала наразі відомій як «Український дім». За радянської окупації там був розташований Музей Леніна.

Рецепція Офісу Президента

Проект оновлення запропонували архітектор Іван Юнаков, власник бюро 33BY Architecture та Андрій Вавриш, засновник будівельної компанії SAGA Development. За словами авторів, проект передбачає облаштування 8000 квадратних метрів площі на 650 людей.

Будівлю облаштують сучасними технологіями енергозбереження: заміна комунікацій, теплові насоси, сонячні батареї та система рециркуляції повітря.

Пішохідна Європейська площа

Навколо Українського дому планують облаштувати фонтан та, судячи з ескізів, збільшити простір, доступний для пішоходів — наразі на Європейській площі знаходиться автомобільна розв’язка, перейти через яку можна лише підземним переходом.

Значна частина будівлі буде відкрита для всіх охочих. Зокрема, облаштують коворкінг, спортзал та кафе.

Для кабінету президента автори проекту запропонували два варіанти — з видом на Дніпро або на Європейську площу.

Український дім у розрізі

Фінансуватиметься проект, за словами Голови АП Андрія Богдана, не за бюджетні кошти. Остаточне рішення щодо Українського дому як будівлі нового ОП також ще не прийняте. Також не відомо, коли президент переїде на нове місце, але раніше у Зеленського заявляли про те, що хочуть це зробити до кінця цього року.

Будівлю Адміністрації Президента на вулиці Банковій можуть віддати Національному художньому музею України (NAMU) — на зустрічі також була присутня директорка музею Ольга Балашова. Володимир Зеленський запропонував іншу ідею — зробити з будівлі історичний музей.

Читайте також, чому в містах перший пріоритет повинні мати пішоходи? Урбаністика за 15 хвилин — чому в наших містах не так комфортно як у Європі.