У центрі Києва стартує «Чесна парковка»

Čytaty latynkoju
У центрі Києва стартує «Чесна парковка»

З 6 червня у центрі Києва стартує експеримент «Чесна парковка». Учасниками стануть автомобілі, що паркуються на площі Івана Франка, на вулиці Басейній, навпроти Національної опери та на вулиці Прорізній.

Для чого потрібен експеримент та як парковка може змінитися

У Києві більше мільйона приватних авто, а в центрі столиці зазвичай паркуються там, де побачив вільне місце. У паркувальників зараз немає способів змусити платити за стоянку, а у автомобілістів немає ніякої відповідальності за несплату паркувального збору. Співробітники парксервісу часто не видають чеки за оплату паркування або приймають суми, які не відповідають перебуванню машини на стоянці.

Ті, хто залишає машину в центрі на весь робочий день, примудряються заплатити не 80 гривень, а в кілька разів менше. Наприклад, на одному з таких майданчиків у середньому платять 13 гривень за 8 годин!

Оксана Величко, експерт «РПР для Києва»

Як проводитимуть експеримент

Протягом трьох місяців на вищезгаданих вулицях будуть працювати паркувальники, яким підвищать заробітну плату до 7 тисяч гривень. Паркінги обладнають автоматами і організують моніторинг поведінки водіїв.

Таким чином планують зібрати інформацію про реальні надходження до міського бюджету від паркування. Також експеримент дозволить уточнити реальну кількість паркувальних місць та дізнатися якість послуг зі слів автомобілістів. По завершенню експерименту планується запропонувати владі столиці змінити систему паркувального сервісі.