fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🏳 Науковці створили «найбілішу фарбу у світі»: для глобального потепління

🏳 Naukovci stvoryly «najbilišu farbu u sviti»: dlja globaľnogo poteplinnja
Вже скоро планують розпочати масове виробництво фарби.
Vže skoro planujuť rozpočaty masove vyrobnyctvo farby.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Найбіліша фарба у світі. Науковці Університету Пердью створили найбілішу фарбу у світі, яка віддзеркалюватиме більше ніж 98% сонячного світла. За словами розробників, ця фарба може охолодити будинок краще багатьох сучасних кондиціонерів. Якщо покрити цією фарбою дах площею близько 192 м², це дасть охолоджуючу потужність в 10 кіловатів. Дослідники вважають, що цей білий колір може бути еквівалентом самого чорного кольору, Vantablack, який поглинає до 99,9% видимого світла. Найбіліша фарба віддзеркалює до 98,1% світла й одночасно відводить тепло від поверхні. Білі фарби, доступні сьогодні на ринку, віддзеркалюють лише 80-90% сонячного світла і не охолоджують поверхню. Читатйте також: 🦠 У Китаї винайшли вакцину проти COVID-19, яку вводять через інгаляцію. Фарбу створили завдяки концентрації сульфату барію — частинки саме цього елементу можуть віддзеркалювати майже всі кольори світлового спектру. Нова фарба може зберігати температуру поверхні на майже 10°C холодніше навколишнього середовища в нічний час і на 4°C при яскравому сонячному світлі. На думку науковців, найбіліша фарба допоможе боротись із можливим потепленням, яке буде особливо відчутним у південних країнах. Коли саме зявиться така фарба у продажі — наразі ще невідомо. Науковці лише запатентували свій винахід.
Реклама 👇 Замовити

Найбіліша фарба у світі

Науковці Університету Пердью створили «найбілішу фарбу у світі», яка віддзеркалюватиме більше ніж 98% сонячного світла. За словами розробників, ця фарба може охолодити будинок краще багатьох сучасних кондиціонерів.

Якщо покрити цією фарбою дах площею близько 192 м², це дасть охолоджуючу потужність в 10 кіловатів. Дослідники вважають, що цей білий колір може бути еквівалентом самого чорного кольору, Vantablack, який поглинає до 99,9% видимого світла.

«Найбіліша фарба» віддзеркалює до 98,1% світла й одночасно відводить тепло від поверхні. Білі фарби, доступні сьогодні на ринку, віддзеркалюють лише 80-90% сонячного світла і не охолоджують поверхню.

Читайте також: 🦠 У Китаї винайшли вакцину проти COVID-19, яку вводять через інгаляцію

Фарбу створили завдяки концентрації сульфату барію — частинки саме цього елементу можуть віддзеркалювати майже всі кольори світлового спектру.

Нова фарба може зберігати температуру поверхні на майже 10°C холодніше навколишнього середовища в нічний час і на 4°C при яскравому сонячному світлі. На думку науковців, «найбіліша фарба» допоможе боротись із можливим потепленням, яке буде особливо відчутним у південних країнах.

Коли саме з’явиться така фарба у продажі — наразі ще невідомо. Науковці лише запатентували свій винахід.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: