fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👏🏻 Українські хірурги вперше провели операцію на мозку, під час якої пацієнтка була у свідомості

👏🏻 Ukraїnśki hirurgy vperše provely operaciju na mozku, pid čas jakoї pacijentka bula u svidomosti
Під час операції пацієнтка складала лінгвістичні тести.
Pid čas operaciї pacijentka skladala lingvistyčni testy.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Операція на мозку у свідомості. Операція з пробудженням — це нейрохірургічне втручання під час якого пацієнта виводять з наркозу. Водночас пацієнт має виконувати різноманітні дії. Наприклад, минулого року пацієнтка під час операції фарширувала оливки, а інша ж навіть грала на скрипці. Такі дії дозоляють контролювати стан пацієнта, поки лікарі працюють над мозковими функціями. Нещодавно в Україні провели першу схожу операцію. Хірурги Закарпатського обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології видалили пухлину мозку. Пацієнткою була 26-річна Аліна Коваль. Декілька років тому їй діагностували каверному — судинну пухлину мозку. Протягом трьох років дівчина страждала на напади й часом вона могла не розуміти інших людей. Коли я почала аналізувати свій стан у попередні роки, то згадувала, що років три тому я з пів року прокидалася з болем у тілі, прикушеним язиком, а на подушці була кров та слина. Я думала, що це пов’язано з фізичними навантаженнями. Далі зрозуміла, що часом я втрачала мову і не розуміла, що мені кажуть. І це ставалося все частіше. Останнім часом — із регулярністю раз на три дні. Аліна Коваль. . У коментарі виданню Маяк пацієнтка зазначила, що коли її вивели з анестезії з нею розмовляли трьома мовами. Вона поступово приходила в себе й намагалась говорити та думати одразу декількома мовами. Мені показували на планшеті тести, які ми підготували раніше, на кожен було чотири секунди. Потрібно було описувати, що я бачу на картинках або які слова зайві за змістом. Аліна Коваль. . Операція на мозку пройшла успішно, медики видалили пухлину й пацієнтка нормально себе почуває. Через пять днів після операції Аліну виписали. Тепер протягом року дівчина має кожні три місці приходити на обстеження.
Реклама 👇 Замовити

Операція на мозку у свідомості

Операція з пробудженням — це нейрохірургічне втручання під час якого пацієнта виводять з наркозу. Водночас пацієнт має виконувати різноманітні дії. Наприклад, минулого року пацієнтка під час операції фарширувала оливки, а інша ж навіть грала на скрипці. Такі дії дозоляють контролювати стан пацієнта, поки лікарі працюють над мозковими функціями.

Нещодавно в Україні провели першу схожу операцію. Хірурги Закарпатського обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології видалили пухлину мозку. Пацієнткою була 26-річна Аліна Коваль. Декілька років тому їй діагностували каверному — судинну пухлину мозку. Протягом трьох років дівчина страждала на напади й часом вона могла не розуміти інших людей.

Коли я почала аналізувати свій стан у попередні роки, то згадувала, що років три тому я з пів року прокидалася з болем у тілі, прикушеним язиком, а на подушці була кров та слина. Я думала, що це пов’язано з фізичними навантаженнями. Далі зрозуміла, що часом я втрачала мову і не розуміла, що мені кажуть. І це ставалося все частіше. Останнім часом — із регулярністю раз на три дні

Аліна Коваль

Хвороба прогресувала, що могло призвести до того, що дівчина залишиться назавжди у такому стані. Врешті ужгородські хірурги все ж вирішили провести складну операцію.

Під час операції Аліна мала складати лінгвістичний тест, який завчасно підготували. За словами афазіологині Оксани Ляльки, важливо підібрати лінгвістичні завдання, які будуть чутливими до зони операційного втручання. Ці завдання мають бути легкими для пацієнта до операції. Але під час стимуляції мозку можуть виникати труднощі з їх виконанням.

👏🏻 Українські хірурги вперше провели операцію на мозку, під час якої пацієнтка була у свідомості 1

У коментарі виданню «Маяк» пацієнтка зазначила, що коли її вивели з анестезії з нею розмовляли трьома мовами. Вона поступово приходила в себе й намагалась говорити та думати одразу декількома мовами.

Мені показували на планшеті тести, які ми підготували раніше, на кожен було чотири секунди. Потрібно було описувати, що я бачу на картинках або які слова зайві за змістом

Аліна Коваль

Операція на мозку пройшла успішно, медики видалили пухлину й пацієнтка нормально себе почуває. Через п’ять днів після операції Аліну виписали. Тепер протягом року дівчина має кожні три місці приходити на обстеження.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: