fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🤯 «Це може перевернути фізику з ніг на голову»: науковці, імовірно, відкрили нову силу природи

🤯 «Ce može perevernuty fizyku z nig na golovu»: naukovci, imovirno, vidkryly novu sylu pryrody
Це може пояснити багато загадок всесвіту.
Ce može pojasnyty bagato zagadok vsesvitu.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Нова сила природи. Наразі науці відомі чотири сили природи: гравітаційна, електромагнітна, сильна та слабка. Ці сили є фундаментальними й вони визначають взаємодію всіх обєктів і частинок у всесвіті. Однак під час експерименту Muon g-2 науковці лабораторії Фермілаб, можливо, виявили нову, пяту силу природи. Дослідження показало, що взаємодія мюонів, субатомних часток, не узгоджується зі Стандартною моделлю елементарних часток у всесвіті. Стандартна модель вважає, що весь світ створений з частинок розміром менше атома. Деякі з цих частинок складаються з ще менших частин, інші ж вже не розділяються — їх ще називають елементарними. Саме такою елементарною частинкою і є мюон — він схожий на електрон, втім важчий за нього у 200 разів. Читатйте також: 🧠 Вчені під’єднали людський мозок до компютера через бездротову мережу — вперше в історії. Дослідники розігнали мюони на циркулярному колайдері під впливом магнітного поля. Під час експерименту частки мали коливатись із певною частотою, однак коливання були більшим, аніж вчені навіть очікували. Науковці вважають, що таке явище можна пояснити лише дією нової, раніше невідомою сили природи. Також це може означати, що може існувати нова частинка, з якої може бути створений весь всесвіт. Це просто незбагненно. Потенційно це може перевернути всю фізику з ніг на голову. У нас було багато нерозгаданих загадок, і ми, можливо, виявили ключ до їхнього вирішення. Меггі Едерін-Покок. науковиця . Наразі науковці проводять додаткові дослідження і якщо вони знайдуть певну закономірність, то з часом можна буде зрозуміти природу нової сили. На думку дослідників пята природна сила могла б пояснити багато невирішених питань, які мають фізики — наприклад, розширення всесвіту.
Реклама 👇 Замовити

Нова сила природи

Наразі науці відомі чотири сили природи: гравітаційна, електромагнітна, сильна та слабка. Ці сили є фундаментальними й вони визначають взаємодію всіх об’єктів і частинок у всесвіті.

Однак під час експерименту Muon g-2 науковці лабораторії Фермілаб, можливо, виявили нову, п’яту силу природи. Дослідження показало, що взаємодія мюонів, субатомних часток, не узгоджується зі Стандартною моделлю елементарних часток у всесвіті.

Стандартна модель вважає, що весь світ створений з частинок розміром менше атома. Деякі з цих частинок складаються з ще менших частин, інші ж вже не розділяються — їх ще називають елементарними. Саме такою елементарною частинкою і є мюон — він схожий на електрон, втім важчий за нього у 200 разів.

Нова сила природи

Експериментальна установка Muon g-2

Читайте також: 🧠 Вчені під’єднали людський мозок до комп’ютера через бездротову мережу — вперше в історії

Дослідники розігнали мюони на циркулярному колайдері під впливом магнітного поля. Під час експерименту частки мали коливатись із певною частотою, однак коливання були більшим, аніж вчені навіть очікували.

Науковці вважають, що таке явище можна пояснити лише дією нової, раніше невідомою сили природи. Також це може означати, що може існувати нова частинка, з якої може бути створений весь всесвіт.

Це просто незбагненно. Потенційно це може перевернути всю фізику з ніг на голову. У нас було багато нерозгаданих загадок, і ми, можливо, виявили ключ до їхнього вирішення

Меггі Едерін-Покок, науковиця

Наразі науковці проводять додаткові дослідження і якщо вони знайдуть певну закономірність, то з часом можна буде зрозуміти природу нової сили. На думку дослідників п’ята природна сила могла б пояснити багато невирішених питань, які мають фізики — наприклад, розширення всесвіту.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Виктор

Частица в частице...И так до безконечности,чем глубже тем мельче чем выше тем больше,люди никогда не доберутся до начала,так же как до конца космоса,эта теория жизнь в жизни и до бесконечности... Ещё много будет открытий и анти материя в том числе ,но это не конец...

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: