fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🐟 Канадські науковці створили біорозкладаний пластик із залишків риб

🐟 Kanadśki naukovci stvoryly biorozkladanyj plastyk iz zalyškiv ryb
Пластик планують виробляти у великих масштабах.
Plastyk planujuť vyrobljaty u velykyh masštabah.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Екологічний пластик. Канадські науковці винайшли біорозкладаний пластик із залишок риб — голів, кісток, органів та навіть лушпайок. За словами винахідників такий пластик може замінити традиційний матеріал, який роблять з сирої нафти та шкодить навколишньому середовищу. Звичайний пластик має у своєму складі фосген — високотоксичний газ. Ба більше, навіть процес виробництва такого матеріалу є шкідливим для людини та природи. А найголовніша проблема пластику полягає в тому, що він може не розкладатись протягом багатьох років. Як зазначила одна з науковців Франческа Кентон, пластик із залишок риби не має специфічного запаху, а після його терміну експлуатації його можна переробити на вуглекислий газ і воду. Також вона повідомила, що у разі успішної розробки матеріал зможе задовільнити великі потреби замість звичайного пластику. У разі успішної розробки поліуретану на основі рибячого жиру ми можемо допомогти задовольнити величезну потребу в екологічно чистому пластику. Важливо, щоб ми почали розробку цього матеріалу, який можна переробити або безпечно утилізувати після закінчення терміну служби. Наприклад, в процесі хімічного розкладання на вуглекислий газ і воду. Франческа Кертон. авторка дослідження . Рибячий жир дуже добре розкладається й з ним цілком можна зробити новий вид екопластику для виготовлення упаковок та одягу. Нещодавно дизайнерка з Німеччини Емілі Бурфайнд також винайшла екологічний матеріал для одягу — вона створила кросівки, зовнішня сторона яких складається з собачої шерсті, а підошва з грибного міцелію. Читатйте також: 🛰 Екологічне рішення: Японія запустить у космос перший у світі супутник з дерева. Кросівки з екологічних матеріалів. Взуття має назву Sneature. Пара таких кросівок важить лишень 201 грам, водночас звичайне бігове взуття важить приблизно 250 грамів — для спорту кожен грам має значення, оскільки вага може стати додатковою перешкодою на довгих дистанціях. Окрім вовни та міцелію кросівки складаються з натурального каучуку — природнє походження компонентів дозволяє повністю компостувати взуття. Поверхня Sneature зроблена з шерсті, яку поставляє берлінський стартап Modus Intarsi. А підошва складається з міцелію та целюлозного субстрату та каучуку. Однією з переваг Sneature є те, що їх можна виробляти суто за запитом і не буде перевиробництва взуття. До того ж сам процес виготовлення потребує значно менше енергоресурсів, аніж при масовому виробництві.
Реклама 👇 Замовити

Екологічний пластик

Канадські науковці винайшли біорозкладаний пластик із залишок риб — голів, кісток, органів та навіть лушпайок. За словами винахідників такий пластик може замінити традиційний матеріал, який роблять з сирої нафти та шкодить навколишньому середовищу.

Звичайний пластик має у своєму складі фосген — високотоксичний газ. Ба більше, навіть процес виробництва такого матеріалу є шкідливим для людини та природи. А найголовніша проблема пластику полягає в тому, що він може не розкладатись протягом багатьох років.

Як зазначила одна з науковців Франческа Кентон, пластик із залишок риби не має специфічного запаху, а після його терміну експлуатації його можна переробити на вуглекислий газ і воду. Також вона повідомила, що у разі успішної розробки матеріал зможе задовільнити великі потреби замість звичайного пластику.

У разі успішної розробки поліуретану на основі риб'ячого жиру ми можемо допомогти задовольнити величезну потребу в екологічно чистому пластику. Важливо, щоб ми почали розробку цього матеріалу, який можна переробити або безпечно утилізувати після закінчення терміну служби. Наприклад, в процесі хімічного розкладання на вуглекислий газ і воду

Франческа Кертон, авторка дослідження

Риб’ячий жир дуже добре розкладається й з ним цілком можна зробити новий вид екопластику для виготовлення упаковок та одягу.

Нещодавно дизайнерка з Німеччини Емілі Бурфайнд також винайшла🐟 Канадські науковці створили біорозкладаний пластик із залишків риб 2👟 Дизайнерка винайшла кросівки з грибів та собачої шерсті — стильно та екологічно екологічний матеріал для одягу — вона створила кросівки, зовнішня сторона яких складається з собачої шерсті, а підошва з грибного міцелію.

Читайте також: 🛰 Екологічне рішення: Японія запустить у космос перший у світі супутник з дерева

Кросівки з екологічних матеріалів

Взуття має назву Sneature. Пара таких кросівок важить лишень 201 грам, водночас звичайне бігове взуття важить приблизно 250 грамів — для спорту кожен грам має значення, оскільки вага може стати додатковою перешкодою на довгих дистанціях.

Окрім вовни та міцелію кросівки складаються з натурального каучуку — природнє походження компонентів дозволяє повністю компостувати взуття.

Поверхня Sneature зроблена з шерсті, яку поставляє берлінський стартап Modus Intarsi. А підошва складається з міцелію та целюлозного субстрату та каучуку. Однією з переваг Sneature є те, що їх можна виробляти суто за запитом і не буде перевиробництва взуття. До того ж сам процес виготовлення потребує значно менше енергоресурсів, аніж при масовому виробництві.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: