fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📚 В Україні вперше надрукують твори Лесі Українки без цензури 

📚 V Ukraїni vperše nadrukujuť tvory Lesi Ukraїnky bez cenzury 
Видання книг приурочено до 150-річчя з дня народження мисткині.
Vydannja knyg pryuročeno do 150-riččja z dnja narodžennja mystkyni.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Твори Лесі Українки без цензури . Вперше в Україні надрукують усі твори Лесі Українки без цензури — раніше її книги мали певні обмеження та видозмінену інформацію через спаплюження радянською владою. Зібрання складатиметься загалом з 14 томів, а надрукувати планують 1 500 примірників. Видання створене у співпраці Українського інституту книги та Волинського національного університету, а також провідних фахівців у царині науки про Лесю Українку. Під час створення зібрання допомагали науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України. Видання книг приурочено до 150-річчя з дня народження мисткині. Крім того, до свята створили сайт Леся Українка. 150 імен, де публікуватимуть інформацію про серію заходів з нагоди ювілею поетеси. Читатйте також: 🤔 В Україні зявляться професійні переклади філософських творів — від Аристотеля до Канта. Леся Українка: 150 імен. Леся Українка. 150 імен — це сайт, де публікуватимуть інформацію про серію заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки. Наразі на сайті розміщена інформація про відкриття Мистецького проєкту Леся Українка. 150 імен. Захід відбудеться у день народження поетеси 25 лютого в Українському Домі і включатиме: експозицію; перформанс; змістовні дискусії на Радіо Леся та Косач Talks; презентацію першого повного та не редагованого видання творів Лесі Українки у 14-ти томах. На сайті також представлено ювілейний брендинг і digital brand kit, розроблений агенцією Postmen, які кожний охочий може завантажити за посиланням: identity.150imenlesi.org і вільно використовувати. Про Лесю Українку. Леся Українка – українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Входить до переліку найвідоміших жінок України, а також до умовної трійки геніїв української літератури Шевченко-Франко-Українка. Саме сьогодні визначають 150 років з дня народження поетеси. Минулого року Нацбанк представив нову банкноту номіналом у 200 гривень.
Реклама 👇 Замовити

Твори Лесі Українки без цензури 

Вперше в Україні надрукують усі твори Лесі Українки без цензури — раніше її книги мали певні обмеження та видозмінену інформацію через спаплюження радянською владою. Зібрання складатиметься загалом з 14 томів, а надрукувати планують 1 500 примірників.

Видання створене у співпраці Українського інституту книги та Волинського національного університету, а також провідних фахівців у царині науки про Лесю Українку.

Твори Лесі Українки поділили відповідно до жанрів та напрямів:

 • драматургія (1–4 томи.);
 • поезія та ліро-епічні поеми (5 том);
 • художня проза (6 том);
 • літературна критика та публіцистика (7 том);
 • переклади (8 том);
 • записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том);
 • «Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки (10 том);
 • листування (11–14 томи).

📚 В Україні вперше надрукують твори Лесі Українки без цензури  1

Під час створення зібрання допомагали науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України. Видання книг приурочено до 150-річчя з дня народження мисткині.

Крім того, до свята створили📚 В Україні вперше надрукують твори Лесі Українки без цензури  2🥰 «Леся Українка: 150 імен»: створили сайт до дня народження поетеси сайт «Леся Українка. 150 імен», де публікуватимуть інформацію про серію заходів з нагоди ювілею поетеси.

Читайте також: 🤔 В Україні з’являться професійні переклади філософських творів — від Аристотеля до Канта

«Леся Українка: 150 імен»

«Леся Українка. 150 імен» — це сайт, де публікуватимуть інформацію про серію заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки.

Наразі на сайті розміщена інформація про відкриття Мистецького проєкту «Леся Українка. 150 імен». Захід відбудеться у день народження поетеси 25 лютого в Українському Домі і включатиме:

 • експозицію;
 • перформанс;
 • змістовні дискусії на Радіо Леся та Косач Talks;
 • презентацію першого повного та не редагованого видання творів Лесі Українки у 14-ти томах.

На сайті також представлено ювілейний брендинг і digital brand kit, розроблений агенцією Postmen, які кожний охочий може завантажити за посиланням: identity.150imenlesi.org і вільно використовувати.

Про Лесю Українку

Леся Українка – українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Входить до переліку найвідоміших жінок України, а також до умовної трійки геніїв української літератури Шевченко-Франко-Українка.

Саме сьогодні визначають 150 років з дня народження поетеси. Минулого року Нацбанк представив📚 В Україні вперше надрукують твори Лесі Українки без цензури  3💸 Завтра вводять в обіг нову купюру 200 гривень: який вигляд має нова банкнота нову банкноту номіналом у 200 гривень.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: