fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🪵 Науковці навчились вирощувати дерево у пробірках — це збереже ліси

🪵 Naukovci navčylyś vyroščuvaty derevo u probirkah — ce zbereže lisy
Наразі вже намагаються налаштувати масове виробництво такої технології.
Narazi vže namagajuťsja nalaštuvaty masove vyrobnyctvo takoї tehnologiї.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Дерево у пробірках. Згідно з останніми дослідженнями, майже по всьому світові наразі є великий дефіцит деревини, а території лісів скорочуються неймовірними темпами. Однак вчені з Массачусетського технологічного інституту знайшли вихід з цієї ситуації — дерево у пробірках. Вони збирають живі клітини з листя цинії — ця квітка також відома в Україні як майори чи майорці, родина айстрові. Потім ці клітини зберігають деякий час у спеціальному живильному середовищі, після якого клітини потрапляють до гелевої матриці. У гелевій матриці клітини цинії починають активно розмножуватись й до них додають рослинні гормони ауксин та цитокінін. Це змушує клітини виробляти полімер лігнін, що й робить деревину твердою. Читатйте також: 🐕 NASA відправить на Марс зграю робопсів. Крім того, вчені можуть обирати кількість лігнін, що дозволяє обирати структуру деревини. Наразі науковці намагаються налаштувати масове виробництво такої речовини. Також вони планують добувати деревину з інших рослин. Цілком імовірно, що вже у найближчому майбутньому дерево у пробірках дозволить зберегти ліси від вирубки. Ба більше, такій деревині можна одразу задавати форму, тому її не треба буде додатково обробляти.
Реклама 👇 Замовити

Дерево у пробірках

Згідно з останніми дослідженнями, майже по всьому світові наразі є великий дефіцит деревини, а території лісів скорочуються неймовірними темпами.

Однак вчені з Массачусетського технологічного інституту знайшли вихід з цієї ситуації — дерево у пробірках. Вони збирають живі клітини з листя цинії — ця квітка також відома в Україні як майори чи майорці, родина айстрові. Потім ці клітини зберігають деякий час у спеціальному живильному середовищі, після якого клітини потрапляють до гелевої матриці.

У гелевій матриці клітини цинії починають активно розмножуватись й до них додають рослинні гормони ауксин та цитокінін. Це змушує клітини виробляти полімер лігнін, що й робить деревину твердою.

Дерево у пробірках

Читайте також: 🐕 NASA відправить на Марс зграю робопсів

Крім того, вчені можуть обирати кількість лігнін, що дозволяє обирати структуру деревини. Наразі науковці намагаються налаштувати масове виробництво такої речовини. Також вони планують добувати деревину з інших рослин.

Цілком імовірно, що вже у найближчому майбутньому дерево у пробірках дозволить зберегти ліси від вирубки. Ба більше, такій деревині можна одразу задавати форму, тому її не треба буде додатково обробляти.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: