fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🤡 Люди з депресією надають перевагу депресивним мемам більше, аніж звичайним

🤡 Ljudy z depresijeju nadajuť perevagu depresyvnym memam biľše, aniž zvyčajnym
Емоційний стан людини безпосередньо впливає на її когнітивні здібності.
Emocijnyj stan ljudyny bezposeredńo vplyvaje na її kognityvni zdibnosti.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Депресивні меми. Британські науковці виявили, що люди з важкими депресивними симптомами полюбляють депресивні меми більше, аніж звичайні. Вважається, що емоційний стан людини суттєво впливає на когнітивні здібності — при депресії чи тривозі різко збільшується очікування чогось поганого. Іншими словами, організм вже завчасно очікує, що може відбутись щось негативне. Саме тому люди з депресією частіше помічають саме погані речі — вони приділяють більше уваги на ті факти, що підтверджують їхні переживання. Аби перевірити це, вчені з університету Шефілда вирішили провести експеримент. Вони знайшли 21 волонтера, яких розподілили на групи, в залежності від депресивних симптомів, визначених за стандартним опитуванням. Під час експерименту добровольці дивились на чорний екран, на якому було зображено фіксувальний хрест. Потім учасникам дослідження одночасно показували два меми — нейтральний та негативний. Читатйте також: 😣 МОЗ склало поради, як боротись зі стресом під час пандемії. Кожну пару мемів показували протягом чотирьох секунд. В той самий час вчені фіксували, куди саме більше дивились волонтери та де саме вони фіксували свій погляд. Вчені зясували, що спочатку всі учасники, незалежно від їхніх депресивних симптомів, дивились на мем про депресію: на ньому вони частіше фіксувалися в перші мілісекунди. Водночас учасники з важчими депресивними симптомами затримували погляд на мемах про депресію довше та частіше. Це доводить факт того, що депресивні люди можуть навіть несвідомо налаштовувати себе на негативні обставини, що з часом може призвести навіть до погіршення загального самопочуття та всієї ситуації.
Реклама 👇 Замовити

Депресивні меми

Британські науковці виявили, що люди з важкими депресивними симптомами полюбляють депресивні меми більше, аніж звичайні. Вважається, що емоційний стан людини суттєво впливає на когнітивні здібності — при депресії чи тривозі різко збільшується очікування чогось поганого. Іншими словами, організм вже завчасно очікує, що може відбутись щось негативне.

Саме тому люди з депресією частіше помічають саме погані речі — вони приділяють більше уваги на ті факти, що підтверджують їхні переживання.

Аби перевірити це, вчені з університету Шефілда вирішили провести експеримент. Вони знайшли 21 волонтера, яких розподілили на групи, в залежності від депресивних симптомів, визначених за стандартним опитуванням.

Під час експерименту добровольці дивились на чорний екран, на якому було зображено фіксувальний хрест. Потім учасникам дослідження одночасно показували два меми — нейтральний та негативний.

Депресивні меми

Читайте також: 😣 МОЗ склало поради, як боротись зі стресом під час пандемії

Кожну пару мемів показували протягом чотирьох секунд. В той самий час вчені фіксували, куди саме більше дивились волонтери та де саме вони фіксували свій погляд.

Вчені з’ясували, що спочатку всі учасники, незалежно від їхніх депресивних симптомів, дивились на мем про депресію: на ньому вони частіше фіксувалися в перші мілісекунди. Водночас учасники з важчими депресивними симптомами затримували погляд на мемах про депресію довше та частіше.

Це доводить факт того, що депресивні люди можуть навіть несвідомо налаштовувати себе на негативні обставини, що з часом може призвести навіть до погіршення загального самопочуття та всієї ситуації.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Джерело: link.springer.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: