NASA та Boston Dynamics
Наразі для вивчення Червоної планети використовують різноманітні марсоходи, що пересуваються за допомогою шасі. Це дозволяє зберігати стійкість, не потребує багато енергії та є легким для керування. Однак, це унеможливлює дослідження печер, скель та схилів — такі поверхні дуже важко подолати марсоходам.
Аби дізнатись більше про Марс, на конференції AGU Fall Meeting представили Mars Dogs — модифіковану версію роботів Boston Dynamics для дослідження планети. Нова версія робособак отримала назву Au-Spot.
Очікується, що роботи дозволять дослідити усі важкодоступні локації, які до цього залишались невідомими.
Au-Spot матимуть покращену систему навігації — вони зможуть аналізувати перешкоди на своєму шляху та навіть обрати найоптимальніші дороги. Крім того, робособаки зможуть складати віртуальні мапи печер та підземних тунелів — це дозволить дізнатись більше про інфраструктуру Марсу та відтворити ландшафт планети.
Головна перевага Au-Spot полягає в тому, що якщо навіть роботи й впадуть, то вони зможуть одразу піднятись. Мінусом марсоходів є те, що необхідно чекати тижнями сприятливих погодних умов, аби правильно підняти пристрій. Іноді науковцям NASA доводиться приймати незвичні рішення, наприклад, вони раніше змогли полагодити зонд на Марсі змусивши його вдарити себе лопатою🛰 NASA полагодила апарат на Марсі, змусивши його вдарити себе лопатою.
За планами на Марс надішлють трьох роботів. Наразі вже готують спеціальних собак — навчають проходити перешкодити, моделюють складними територіями та відтворюють поверхню планети.
Коли саме відправлять робопсів — ще точно невідомо.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.
Додати коментар