fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📊 Дослідження: як в Україні витрачають кошти на охорону здоров’я (спойлер: майже не витрачають)

📊 Doslidžennja: jak v Ukraїni vytračajuť košty na ohoronu zdorov'ja (spojler: majže ne vytračajuť)
В порівнянні з Чехією, Угорщиною, Латвією, Польщею та Словаччиною, в Україні витрати на охорону здоров’я найменші.
V porivnjanni z Čehijeju, Ugorščynoju, Latvijeju, Poľščeju ta Slovaččynoju, v Ukraїni vytraty na ohoronu zdorov’ja najmenši.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Охорона здоровя в Україні та світі. Згідно з дослідженням Американської торговельної палати в Україні та Асоціації виробників інноваційних ліків, держава фінансує лише 12% загальних витрат на лікарські засоби. Це найнижчий показник серед деяких країн у Східній Європі, де він у середньому складає близько 70%. Також Україна має найнижчу частку витрат на державні закупівлі інноваційних ліків — таким є, наприклад, вакцина проти COVID-19. Відтак держава витрачає лишень 17% з бюджету, виділеного на закупівлю лікарських засобів. А ось 35% з цих же коштів витрачають на некатегоризовані лікарські засоби — БАДи, вітаміни, традиційні та рослинні препарати. Крім того, що в Україні обсяг видатків Державного бюджету, які виділено на закупівлю ліків значно менший у порівнянні з сусідніми країнами, виділені кошти використовуються неефективно, що негативно впливає на загальний рівень системи охорони здоров’я в Україні. Андрій Ковальов. Керівник консалтингових проєктів Київської школи економіки. Читатйте також: 😣 МОЗ склало поради, як боротись зі стресом під час пандемії. Інша статистика. За даними Світового банку, середня тривалість життя українських чоловіків складає 67 років, тоді як в Польщі – 74 роки. А рівень смертності дітей до 1 року в Україні найвищий серед країн Східної Європи – 7,5 на 1 000 новонароджених. Дослідження також виявило, що в порівнянні з Чехією, Угорщиною, Латвією, Польщею та Словаччиною, в Україні витрати на охорону здоров’я найменші. Цей показник складає до 3,6% ВВП, в той час, як у Латвії — від 5,9%, а в Чехії — 7,5%. А відповідно до даних за 2019 рік, в Україні державні витрати на лікарські засоби на одну людину склали 9 євро, в той час, як у Польщі — 115 євро, а в Словаччині — 243 євро. Детально ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.
Реклама 👇 Замовити

Охорона здоров’я в Україні та світі

Згідно з дослідженням Американської торговельної палати в Україні та Асоціації виробників інноваційних ліків, держава фінансує лише 12% загальних витрат на лікарські засоби. Це найнижчий показник серед деяких країн у Східній Європі, де він у середньому складає близько 70%.

Також Україна має найнижчу частку витрат на державні закупівлі інноваційних ліків — таким є, наприклад, вакцина проти COVID-19. Відтак держава витрачає лишень 17% з бюджету, виділеного на закупівлю лікарських засобів. А ось 35% з цих же коштів витрачають на некатегоризовані лікарські засоби — БАДи, вітаміни, традиційні та рослинні препарати.

📊 Дослідження: як в Україні витрачають кошти на охорону здоров'я (спойлер: майже не витрачають) 1

Витрати країн світу на інноваційні ліки

Крім того, що в Україні обсяг видатків Державного бюджету, які виділено на закупівлю ліків значно менший у порівнянні з сусідніми країнами, виділені кошти використовуються неефективно, що негативно впливає на загальний рівень системи охорони здоров’я в Україні

Андрій Ковальов, Керівник консалтингових проєктів Київської школи економіки
Читайте також: 😣 МОЗ склало поради, як боротись зі стресом під час пандемії

Інша статистика

За даними Світового банку, середня тривалість життя українських чоловіків складає 67 років, тоді як в Польщі – 74 роки. А рівень смертності дітей до 1 року в Україні найвищий серед країн Східної Європи – 7,5 на 1 000 новонароджених.

📊 Дослідження: як в Україні витрачають кошти на охорону здоров'я (спойлер: майже не витрачають) 2

Статистика смертності у країнах Європи

Дослідження також виявило, що в порівнянні з Чехією, Угорщиною, Латвією, Польщею та Словаччиною, в Україні витрати на охорону здоров’я найменші. Цей показник складає до 3,6% ВВП, в той час, як у Латвії — від 5,9%, а в Чехії — 7,5%.

А відповідно до даних за 2019 рік, в Україні державні витрати на лікарські засоби на одну людину склали 9 євро, в той час, як у Польщі — 115 євро, а в Словаччині — 243 євро.

Детально ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: