fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👨🏼‍⚖️ Влада США вимагає Facebook продати Instagram і WhatsApp — боротьба з монополією

👨🏼‍⚖️ Vlada SŠA vymagaje Facebook prodaty Instagram i WhatsApp — boroťba z monopolijeju
Федеральна торгова комісія США (FTC) подала антимонопольний позов проти Facebook. Установа звинуватила соцмережу в монополізації ринку та антиконкурентній поведінці.
Federaľna torgova komisija SŠA (FTC) podala antymonopoľnyj pozov proty Facebook. Ustanova zvynuvatyla socmerežu v monopolizaciї rynku ta antykonkurentnij povedinci.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Монополія Facebook. Протягом багатьох років монополія Facebook полягала в тому, аби зробити частиною своєї корпорації усіх конкурентів — вони скупляли усі інші компанії. Так само соцмережа й зробила з Instagram у 2012 році та месенджером WhatsApp у 2014 році. Якщо ж компанії відмовлялись від продажу, то Facebook всіляко обмежував їхню роботу та дії — наприклад, розробники не могли отримати доступ до API, якщо вони могли нести якісь конкуренті функції для соцмережі. Така поведінка зробила Facebook лідером у всьому світі — лишень за останній рік виторг компанії склав $70 мільярдів, а прибуток $18,5 мільярдів. Саме тому влада США вирішила переглянути монополізацію Facebook — в червні 2019 року FTC почала досліджувати роботу соцмережі. Врешті генеральні прокурори 46 штатів та антимонопольний комітет вимагають в суду визнати купівлю Instagram і WhatsApp незаконною, та вже найближчим часом продати сервіси іншим компаніям. Крім того, вони хочуть зобовязати соцмережу узгоджувати такі рішення з країною. У Facebook вже відреагували на звинувачення. За словами компанії Цукерберга, регулятори ухвалили рішення про продаж та не виявили ризиків для конкуренції — й аж через 10 років просить визнати своє ж рішення недійсним. Читатйте також: 🤓 44% українців вважають соцмережі найважливішим джерелом інформації — рейтинг популярності соцмереж. Боротьба з монополізацією. З минулого року США почала боротись з великими корпораціями, які зайняли свої ніші та не дають розвитку іншим компаніям — Apple, Amazon, Google та Facebook. На думку тодішнього конгресмена Девіда Чічілліні, великі технологічні платформи домінують на ринку. Зокрема, Google контролює 94% пошуку на мобільних телефонах, а в Facebook зареєстровано 2,7 мільярда користувачів. Також він зазначив, що всі ці застосунки не є безкоштовними, як може спочатку здатись — вони збирають інформацію про своїх користувачів, яку потім перепродають іншим компаніям, аби використовувати дані для реклами.
Реклама 👇 Замовити

Монополія Facebook

Протягом багатьох років монополія Facebook полягала в тому, аби зробити частиною своєї корпорації усіх конкурентів — вони скупляли усі інші компанії. Так само соцмережа й зробила з Instagram у 2012 році та месенджером WhatsApp у 2014 році.

Якщо ж компанії відмовлялись від продажу, то Facebook всіляко обмежував їхню роботу та дії — наприклад, розробники не могли отримати доступ до API, якщо вони могли нести якісь конкуренті функції для соцмережі. Така поведінка зробила Facebook лідером у всьому світі — лишень за останній рік виторг компанії склав $70 мільярдів, а прибуток $18,5 мільярдів.

Саме тому влада США вирішила переглянути монополізацію Facebook — в червні 2019 року FTC почала досліджувати роботу соцмережі. Врешті генеральні прокурори 46 штатів та антимонопольний комітет вимагають в суду визнати купівлю Instagram і WhatsApp незаконною, та вже найближчим часом продати сервіси іншим компаніям. Крім того, вони хочуть зобов’язати соцмережу узгоджувати такі рішення з країною.

У Facebook вже відреагували на звинувачення. За словами компанії Цукерберга, регулятори ухвалили рішення про продаж та не виявили ризиків для конкуренції — й аж через 10 років просить визнати своє ж рішення недійсним.

Читайте також: 🤓 44% українців вважають соцмережі найважливішим джерелом інформації — рейтинг популярності соцмереж

Боротьба з монополізацією

З минулого року США почала боротись з великими корпораціями, які зайняли свої ніші та не дають розвитку іншим компаніям — Apple, Amazon, Google та Facebook. На думку тодішнього конгресмена Девіда Чічілліні, великі технологічні платформи домінують на ринку. Зокрема, Google контролює 94% пошуку на мобільних телефонах, а в Facebook зареєстровано 2,7 мільярда користувачів.

Також він зазначив, що всі ці застосунки не є безкоштовними, як може спочатку здатись — вони збирають інформацію про своїх користувачів, яку потім перепродають іншим компаніям, аби використовувати дані для реклами.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: