fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🧬 Штучний інтелект навчили моделювати процес згортання білка — чому це важливо

🧬 Štučnyj intelekt navčyly modeljuvaty proces zgortannja bilka — čomu ce važlyvo
Це рівноцінно відкриттю антибіотиків у науці — вчені працювали над моделюванням згортання білку понад півстоліття.
Ce rivnocinno vidkryttju antybiotykiv u nauci — včeni pracjuvaly nad modeljuvannjam zgortannja bilku ponad pivstolittja.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Штучний інтелект та згортання білка. Команда науковців та розробників з DeepMind повідомили про те, що за допомогою їхнього штучного інтелекту AlphaFold вдалось відтворити точну структуру білка аж до атома. Більш ніж 50 років вчені не могли зрозуміти форму білка — з відкриттям можна буде переглянути біологічну основу у тривимірній формі. Компанія DeepMind відома завдяки своїм алгоритмам для ігор — шахів, Go, Starcraft II та інших. Однак ігри не були основною діяльністю розробників. З моделюванням згортання білків можна зрозуміти, що саме робить той чи інший вид білка — з часом це дозволить регулювати кількість інсуліну в крові при діабеті та дасть розуміння того, як антитіла боряться з COVID-19. Це визначний момент для галузі. Ці алгоритми стають досить сильними й розвиненими, щоб вирішувати дійсно складні наукові проблеми . Деміс Хассабіс. голова DeepMind. Читатйте також: 🤨 Науковці виявили дивні радіохвилі у космосі — вже знайшли їх джерело. Для того, аби краще зрозуміти це відкриття, уявіть дверний замок — це і є білок. За дверима можна знайти ліки проти багатьох хвороб, однак ви навіть не можете побачити цей замок, відповідно ви й не маєте до нього ключа. Штучний інтелект моделює білки й підбирає можливі ключі до замків — ліганди. Раніше, аби лише приблизно отримати симуляцію замка, необхідно було чекати багато років та витрачати великі суми грошей. Штучний інтелект DeepMind дозволяє не тільки заощадити гроші та час — ця функція згодом може бути доступною для вчених по всьому світові. У компанії вже повідомили що вони почали працювати з декількома науковими групами над проблемами малярії, сонної хвороби та паразитарного лейшманіозу.
Реклама 👇 Замовити

Штучний інтелект та згортання білка

Команда науковців та розробників з DeepMind повідомили про те, що за допомогою їхнього штучного інтелекту AlphaFold вдалось відтворити точну структуру білка аж до атома. Більш ніж 50 років вчені не могли зрозуміти форму білка — з відкриттям можна буде переглянути біологічну основу у тривимірній формі.

Компанія DeepMind відома завдяки своїм алгоритмам для ігор — шахів, Go, Starcraft II та інших. Однак ігри не були основною діяльністю розробників.

З моделюванням згортання білків можна зрозуміти, що саме робить той чи інший вид білка — з часом це дозволить регулювати кількість інсуліну в крові при діабеті та дасть розуміння того, як антитіла боряться з COVID-19.

Це визначний момент для галузі. Ці алгоритми стають досить сильними й розвиненими, щоб вирішувати дійсно складні наукові проблеми

Деміс Хассабіс, голова DeepMind
🧬 Штучний інтелект навчили моделювати процес згортання білка — чому це важливо 1

Процес згортання білку та зображення лігандів

Читайте також: 🤨 Науковці виявили дивні радіохвилі у космосі — вже знайшли їх джерело

Для того, аби краще зрозуміти це відкриття, уявіть дверний замок — це і є білок. За дверима можна знайти ліки проти багатьох хвороб, однак ви навіть не можете побачити цей замок, відповідно ви й не маєте до нього ключа.

Штучний інтелект моделює білки й підбирає можливі ключі до замків — ліганди. Раніше, аби лише приблизно отримати симуляцію замка, необхідно було чекати багато років та витрачати великі суми грошей. Штучний інтелект DeepMind дозволяє не тільки заощадити гроші та час — ця функція згодом може бути доступною для вчених по всьому світові.

У компанії вже повідомили що вони почали працювати з декількома науковими групами над проблемами малярії, сонної хвороби та паразитарного лейшманіозу.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: