fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

😲 В Україні випустили першу вертикальну банкноту з Леонідом Каденюком

😲 V Ukraїni vypustyly peršu vertykaľnu banknotu z Leonidom Kadenjukom
Випустили обмежений тираж нової банкноти.
Vypustyly obmeženyj tyraž novoї banknoty.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Вертикальна гривня. Як передає пресслужба Національного банку України, вийшла перша вертикальна банкнота гривні. Це сувенірна банкнота та не є платіжним засобом. Вертикальна банкнота Леонід Каденюк — перший космонавт незалежної України вийшла обмеженим тиражем — 50 000 штук (40 000 в сувенірній упаковці). Розміри купюри складають 80×170 мм. Над дизайном банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. На основній стороні можна побачити портрет космонавта Леоніда Каденюка, космічний корабель Колумбія та логотипи Національного банку й Державного космічного агентства. На зворотньому боці зображено серійний номер купюри та те, що це не є платіжним засобом. Читатйте також: 💳 Мінцифра веде перемовини з PayPal про можливість роботи в Україні. Купюру виготовили на папері з особливим водяним знаком з 1,5-міліметровою захисною стрічкою паралельно іншій стороні банкноти. Також у якості захисних елементів використали захисні волокна та оптично-змінний елемент Spark у вигляді Землі. Вертикальна гривня доступна для продажу у пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів. Точна ціна сувенірної банкноти — наразі невідома. Про космонавта.
Реклама 👇 Замовити

Вертикальна гривня

Як передає пресслужба Національного банку України, вийшла перша вертикальна банкнота гривні. Це сувенірна банкнота та не є платіжним засобом. Вертикальна банкнота «Леонід Каденюк — перший космонавт незалежної України» вийшла обмеженим тиражем — 50 000 штук (40 000 в сувенірній упаковці).

Розміри купюри складають 80×170 мм. Над дизайном банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. На основній стороні можна побачити портрет космонавта Леоніда Каденюка, космічний корабель «Колумбія» та логотипи Національного банку й Державного космічного агентства. На зворотньому боці зображено серійний номер купюри та те, що це не є платіжним засобом.

😲 В Україні випустили першу вертикальну банкноту з Леонідом Каденюком 1

Читайте також: 💳 Мінцифра веде перемовини з PayPal про можливість роботи в Україні

Купюру виготовили на папері з особливим водяним знаком з 1,5-міліметровою захисною стрічкою паралельно іншій стороні банкноти.

Також у якості захисних елементів використали захисні волокна та оптично-змінний елемент Spark у вигляді Землі.

Вертикальна гривня доступна для продажу у пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів. Точна ціна сувенірної банкноти — наразі невідома.

Про космонавта

У 1997 році Леонід Каденюк разом з міжнародним екіпажем відправився на американському космічному шатлі «Колумбія» у місію STS-87. У ході цієї місії досліджували вплив мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин. Він є першим українцем, що побував у космосі.

Під час місії кожен учасник екіпажу міг обрати певну мелодію для пробудження — Каденюк обрав гімн України й саме завдяки цьому він декілька разів лунав навіть у космосі. Також завдяки Каденюкові відбувся перший в історії України випадок, коли встановили зв’язок держави із космосом.

😲 В Україні випустили першу вертикальну банкноту з Леонідом Каденюком 2

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: