fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🍛 На Полтавщині з’явився музей борщу

🍛 Na Poltavščyni z’javyvsja muzej boršču
А ще з'явився музей хліба.
A šče z'javyvsja muzej hliba.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Музей борщу та хліба . У Селі Опішня, що знаходиться в Полтавській області, власниця етносадиби Лялина світлиця Олена Щербань заснувала перший в Україні Музей звареного борщу та Музей живого хліба. За словами засновниці відвідувачі зможуть скоштувати один з унікальних рецептів борщу — кожен день новий. Олена Щербань знає щонайменше 365 рецептів страви — весільний, поминальний, зимовий, літній, білий, коричневий та інші. Вона збирала рецепти по всій Україні, більша частина з яких була з Цетральної України. Усі охочі зможуть дізнатися більше цікавих фактів про українську традиційну страву, її різновиди, техніки приготування, а також загальні традиції України, її культуру та гастрономію. Олена Щербань. Засновниця музею. Серед експонатів борщу можна побачити квашену та мариновану капусту, свіжий та консервований буряк, часник у пучку та цибулю у вінку. Окрім того, тут є піч, в якій власне й готують страву та особливі глиняні горщики. Також можна дізнатись особливості створення живого хліба — тут його виробляють без дріжджів, за допомогою закваски з пророщених зерен пшениці, жита, хмелевій заквасці. Ми писали, як борщ потрапив до переліку нематеріальної культурної спадщини України. Читатйте також: 💨 Херсонщина отримала новий брендинг — Впусти вітер в голову. Борщ та культурна спадщина. Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Це перший в Україні випадок, коли елемент, який потрапив до переліку є загальноукраїнським, а не регіональним. Одним з ініціаторів був кулінар Євген Клопотенко. Він повідомив, що надати культурний статус борщу вирішили під час зйомок документального фільму про борщ — Борщ. Секретний інгредієнт. https://www.youtube.com/watch?v=-8gV3GP9Kj0&feature=emb_logo Я зібрав однодумців: фольклористів, істориків, аналітиків, людей, які мають відношення до культурної спадщини. Ми об’єдналися в громадську організацією і пройшли нелегкий процедурний шлях. І сьогодні борщ вже в цьому списку.. Євген Клопотенко. Кулінар. Під час зйомок знайшли неймовірну кількість рецептів борщу з різних куточків України. Один з найнезвичніших рецептів знайшли у Щацьку на Волині. Там готують борщ з крові щойно заколеного кабана. Премєра фільму Борщ. Секретний інгредієнт запланована на 14 жовтня.  
Реклама 👇 Замовити

Музей борщу та хліба 

У Селі Опішня, що знаходиться в Полтавській області, власниця етносадиби «Лялина світлиця» Олена Щербань заснувала перший в Україні Музей звареного борщу та Музей живого хліба.

За словами засновниці відвідувачі зможуть скоштувати один з унікальних рецептів борщу — кожен день новий. Олена Щербань знає щонайменше 365 рецептів страви — весільний, поминальний, зимовий, літній, білий, коричневий та інші. Вона збирала рецепти по всій Україні, більша частина з яких була з Цетральної України.

🍛 На Полтавщині з’явився музей борщу 1

Усі охочі зможуть дізнатися більше цікавих фактів про українську традиційну страву, її різновиди, техніки приготування, а також загальні традиції України, її культуру та гастрономію

Олена Щербань, Засновниця музею

🍛 На Полтавщині з’явився музей борщу 2

Серед експонатів борщу можна побачити квашену та мариновану капусту, свіжий та консервований буряк, часник у пучку та цибулю у вінку. Окрім того, тут є піч, в якій власне й готують страву та особливі глиняні горщики.

🍛 На Полтавщині з’явився музей борщу 3

Також можна дізнатись особливості створення живого хліба — тут його виробляють без дріжджів, за допомогою закваски з пророщених зерен пшениці, жита, хмелевій заквасці.

🍛 На Полтавщині з’явився музей борщу 4

Ми писали, як борщ потрапив до переліку нематеріальної культурної спадщини України🍛 На Полтавщині з’явився музей борщу 5🍲 Борщ потрапить до переліку нематеріальної культурної спадщини України — далі ЮНЕСКО.

Читайте також: 💨 Херсонщина отримала новий брендинг — «Впусти вітер в голову»

Борщ та культурна спадщина

Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Це перший в Україні випадок, коли елемент, який потрапив до переліку є загальноукраїнським, а не регіональним. Одним з ініціаторів був кулінар Євген Клопотенко. Він повідомив, що надати культурний статус борщу вирішили під час зйомок документального фільму про борщ — «Борщ. Секретний інгредієнт».

Я зібрав однодумців: фольклористів, істориків, аналітиків, людей, які мають відношення до культурної спадщини. Ми об’єдналися в громадську організацією і пройшли нелегкий процедурний шлях. І сьогодні борщ вже в цьому списку.

Євген Клопотенко, Кулінар

Під час зйомок знайшли неймовірну кількість рецептів борщу з різних куточків України. Один з найнезвичніших рецептів знайшли у Щацьку на Волині. Там готують борщ з крові щойно заколеного кабана. Прем’єра фільму «Борщ. Секретний інгредієнт» запланована на 14 жовтня.

 

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: