fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👨🏻 У Сербії встановили пам’ятник Шевченку — перший у країні

👨🏻 U Serbiї vstanovyly pam’jatnyk Ševčenku — peršyj u kraїni
Цей пам'ятник є дарунком Львова головному місту сербського автономного краю Воєводина Новий Сад.
Cej pam'jatnyk je darunkom Lvova golovnomu mistu serbśkogo avtonomnogo kraju Vojevodyna Novyj Sad.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Пам’ятник Шевченку в Сербії. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у Сербії встановили перший памятник видатному українському письменнику, поету та художнику Тарасу Шевченкові. Цей памятник — подарунок Львова місту Новий сад. Ще у 1999 році міста уклали угоду про співпрацю у сфері господарства, культури та спорту. Лишень нещодавно встановили памятник Кобзареві. Встановили його недалеко від університетського кварталу, поряд з алеєю сербського поета Мирослава Антича. Гранітний постамент становить два метри, на ньому вигравірували слова з поеми Єретик: Щоб усі словʼяни стали добрими братами і синами сонця. Наразі ще не відбулось офіційне відкриття памятнику. Очікується, що воно відбудеться у грудні чи в листопаді або грудні. Читатйте також: 👨‍🎤 Тест: Квантовий стрибок Шевченка — знайдіть поета у собі. Памятники Шевченку у світі. Згідно з інформацією Національного музею Тараса Шевченка, наразі у світі встановили 1 380 памятників письменнику. Найбільше в Україні знаходяться на Івано-Франківщині — 201. Перший памятник встановили у Харкові у садибі Алчевських у 1881 році. Загалом у світі встановлено памятники Шевченку у 34 країнах.
Реклама 👇 Замовити

Пам’ятник Шевченку в Сербії

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у Сербії встановили перший пам’ятник видатному українському письменнику, поету та художнику Тарасу Шевченкові. Цей пам’ятник — подарунок Львова місту Новий сад. Ще у 1999 році міста уклали угоду про співпрацю у сфері господарства, культури та спорту.

Лишень нещодавно встановили пам’ятник Кобзареві. Встановили його недалеко від університетського кварталу, поряд з алеєю сербського поета Мирослава Антича.

Гранітний постамент становить два метри, на ньому вигравірували слова з поеми «Єретик»:

«Щоб усі словʼяни стали добрими братами і синами сонця»

Наразі ще не відбулось офіційне відкриття пам’ятнику. Очікується, що воно відбудеться у грудні чи в листопаді або грудні.

Читайте також: 👨‍🎤 Тест: Квантовий стрибок Шевченка — знайдіть поета у собі

Памятники Шевченку у світі

Згідно з інформацією Національного музею Тараса Шевченка, наразі у світі встановили 1 380 пам’ятників письменнику. Найбільше в Україні знаходяться на Івано-Франківщині — 201.

Перший пам’ятник встановили у Харкові у садибі Алчевських у 1881 році. Загалом у світі встановлено пам’ятники Шевченку у 34 країнах.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: