fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📊 Експеримент: забруднення повітря у Києві сягає висоти 80 метрів біля доріг

📊 Eksperyment: zabrudnennja povitrja u Kyjevi sjagaje vysoty 80 metriv bilja dorig
Виявилось, що високі концентрації діоксиду азоту є навіть на рівні 25-поверху будинку, а скупчення оксиду вуглецю переважає в місцях розгону автомобілів — на світлофорах та на розв‘язках.
Vyjavyloś, ščo vysoki koncentraciї dioksydu azotu je naviť na rivni 25-poverhu budynku, a skupčennja oksydu vuglecju perevažaje v miscjah rozgonu avtomobiliv — na svitloforah ta na rozv‘jazkah.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Забруднення повітря у Києві. Для вимірювання якості повітря команди ЛУН Місто та DronUA обрали Одеську площу, де є дворівнева транспортна розв’язка, активний автомобільний трафік, житлові багатоповерхівки та велика зелена зона неподалік. Про дрон. Заміри робили за допомогою одного з найбільших дронів в Україні — DJI Matrice 300. Він коштує один мільйон гривень, може літати майже годину, підійматися на 7 км вгору і мчати зі швидкістю понад 80 км/г. https://youtu.be/erGH21jowzQ На дрон встановили систему газових сенсорів Sniffer4D. Пристрій сканує територію та миттєво аналізує забруднення. Вимірювали шкідливі для здоров’я гази — оксид вуглецю CO та діоксид азоту NO₂. Діоксид азоту подразнює дихальні шляхи й може провокувати їхні захворювання. Оксид вуглецю знижує рівень кисню в крові — людина може відчувати головний біль, задишку, шум у вух, мати проблеми зі сном. Читатйте також: 🐢 Як подорожувати екологічно — 7 порад. Результати дослідження. Експеримент показав, що концентрація СО залежить не тільки від висоти над дорогою, а й від відстані від багаторівневої розв’язки. Найбільшу концентрацію СО в момент вимірювання спостерігали на 30–80 метрах, тобто аж до 25 поверху. Друга висока концентрація знаходиться біля світлофорів. Бо саме під час розгону автомобілі викидають найбільше токсичних речовин у повітря. Подібна картина і з діоксидом азоту NO₂ Чим ближче до автомобілів і місць, де вони розганяються — світлофорів або розв’язок — тим вища концентрація шкідливого газу. За даними Центральної геофізичної обсерваторії, загалом по місту у вересні середньомісячні концентрації оксиду вуглецю не перевищували санітарно-гігієнічних нормативів. А діоксиду азоту було перевищення у 3 рази. Детальніше ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.
Реклама 👇 Замовити

Забруднення повітря у Києві

Для вимірювання якості повітря команди ЛУН Місто та DronUA обрали Одеську площу, де є дворівнева транспортна розв’язка, активний автомобільний трафік, житлові багатоповерхівки та велика зелена зона неподалік.

Про дрон

Заміри робили за допомогою одного з найбільших дронів в Україні — DJI Matrice 300. Він коштує один мільйон гривень, може літати майже годину, підійматися на 7 км вгору і мчати зі швидкістю понад 80 км/г.

На дрон встановили систему газових сенсорів Sniffer4D. Пристрій сканує територію та миттєво аналізує забруднення. Вимірювали шкідливі для здоров’я гази — оксид вуглецю CO та діоксид азоту NO₂. Діоксид азоту подразнює дихальні шляхи й може провокувати їхні захворювання. Оксид вуглецю знижує рівень кисню в крові — людина може відчувати головний біль, задишку, шум у вух, мати проблеми зі сном.

Читайте також: 🐢 Як подорожувати екологічно — 7 порад

Результати дослідження

Експеримент показав, що концентрація СО залежить не тільки від висоти над дорогою, а й від відстані від багаторівневої розв’язки. Найбільшу концентрацію СО в момент вимірювання спостерігали на 30–80 метрах, тобто аж до 25 поверху. Друга висока концентрація знаходиться біля світлофорів. Бо саме під час розгону автомобілі викидають найбільше токсичних речовин у повітря.

📊 Експеримент: забруднення повітря у Києві сягає висоти 80 метрів біля доріг 1

Подібна картина і з діоксидом азоту NO₂ Чим ближче до автомобілів і місць, де вони розганяються — світлофорів або розв’язок — тим вища концентрація шкідливого газу.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, загалом по місту у вересні середньомісячні концентрації оксиду вуглецю не перевищували санітарно-гігієнічних нормативів. А діоксиду азоту було перевищення у 3 рази.

📊 Експеримент: забруднення повітря у Києві сягає висоти 80 метрів біля доріг 2

Детальніше ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: