fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🤨 Науковці виявили дивні радіохвилі у космосі — вже знайшли їх джерело

🤨 Naukovci vyjavyly dyvni radiohvyli u kosmosi — vže znajšly їh džerelo
Вже протягом 13 років астрономи фіксували дивні радіохвилі у космосі й лише зараз знайшли точне підтвердження їх виникнення.
Vže protjagom 13 rokiv astronomy fiksuvaly dyvni radiohvyli u kosmosi j lyše zaraz znajšly točne pidtverdžennja їh vynyknennja.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Радіохвилі у космосі. Астрономи з 2007 року фіксували швидкі радіохвилі. Цього року вони вперше визначили джерело в межах Чумацького Шляху. Вчені опублікували результати аналізу спостережень за магнітаром SGR 1935+2154 (нейтронною зорею з надпотужним магнітним полем). Вони роблять висновок, що саме цей магнітар став джерелом подібних сплесків. За словами вчених, випромінювання може генеруватися усередині магнітосфери нейтронної зорі. Радіохвилі у космосі — це короткі й потужні радіоімпульси позаземної природи, які можуть випромінювати в 100 мільйонів разів більше енергії, ніж Сонце. У 2018 астрономи вперше припустили, що постійні радіохвилі могли виникнути в намагніченому середовищі чорної діри. Схожі сигнали фіксували й в далеких та масивних галактиках з помірним темпом зореутворення. Читатйте також: 🌙 NASA вперше знайшло на Місяці воду — це може дати розвиток життю на супутнику. Найближчим до Землі джерелом швидких радіохвиль вважався магнітар FRB 180916.J0158+65. Однак вже у квітні 2020 року в галактиці на відстані 30 тисяч світлових років від Сонця зафіксували радіохвилі іншого магнітару — FRB 200428. Його знайшли за допомогою радіотелескопу CHIME в радіоастрофізичній обсерваторії Домініона в Колумбії. Радіохвилі FRB 200428 складаються з двох сплесків тривалістю 0,58 і 0,33 мілісекунди з інтервалом у 28,91 мілісекунди.  У інших відомих магнітарів подібних сплесків не виявлялося. У випадку з SGR 1935 +2154 астрономи схиляються до того, що радіоімпульс генерується всередині магнітосфери активного магнітара. Це перший випадок у науці, коли вчені змогли визначити, що магнітари дійсно є джерелами швидких радіохвиль.
Реклама 👇 Замовити

Радіохвилі у космосі

Астрономи з 2007 року фіксували швидкі радіохвилі. Цього року вони вперше визначили джерело в межах Чумацького Шляху. Вчені опублікували результати аналізу спостережень за магнітаром SGR 1935+2154 (нейтронною зорею з надпотужним магнітним полем). Вони роблять висновок, що саме цей магнітар став джерелом подібних сплесків. За словами вчених, випромінювання може генеруватися усередині магнітосфери нейтронної зорі.

Радіохвилі у космосі — це короткі й потужні радіоімпульси позаземної природи, які можуть випромінювати в 100 мільйонів разів більше енергії, ніж Сонце. У 2018 астрономи вперше припустили, що постійні радіохвилі могли виникнути в намагніченому середовищі чорної діри. Схожі сигнали фіксували й в далеких та масивних галактиках з помірним темпом зореутворення.

Радіохвилі у космосі

Принцип радіохвиль від магнітара, ілюстрація nature.com

Читайте також: 🌙 NASA вперше знайшло на Місяці воду — це може дати розвиток життю на супутнику

Найближчим до Землі джерелом швидких радіохвиль вважався магнітар FRB 180916.J0158+65.

Однак вже у квітні 2020 року в галактиці на відстані 30 тисяч світлових років від Сонця зафіксували радіохвилі іншого магнітару — FRB 200428. Його знайшли за допомогою радіотелескопу CHIME в радіоастрофізичній обсерваторії Домініона в Колумбії.

Радіохвилі FRB 200428 складаються з двох сплесків тривалістю 0,58 і 0,33 мілісекунди з інтервалом у 28,91 мілісекунди.  У інших відомих магнітарів подібних сплесків не виявлялося. У випадку з SGR 1935 +2154 астрономи схиляються до того, що радіоімпульс генерується всередині магнітосфери активного магнітара. Це перший випадок у науці, коли вчені змогли визначити, що магнітари дійсно є джерелами швидких радіохвиль.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Джерело: theverge.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: