fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🌙 NASA вперше знайшло на Місяці воду — це може дати розвиток життю на супутнику

🌙 NASA vperše znajšlo na Misjaci vodu — ce može daty rozvytok žyttju na suputnyku
Воду на Місяці можуть використати вже у 2024 році в рамках програми дослідження Artemis для розвитку космічної бази.
Vodu na Misjaci možuť vykorystaty vže u 2024 roci v ramkah programy doslidžennja Artemis dlja rozvytku kosmičnoї bazy.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  NASA та вода на Місяці. Нещодавно Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) повідомило про виявлення молекул води на видимій стороні Місяця. Залишки оксиду водню помітили за допомогою літаючого інфрачервоного телескопа SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy, який встановили на модифікованому літаку Boeing 747SP. Глава організації Джим Брайденстайн підтвердив, що воду знайшли на південній частині супутника в кратері Клавій. Це відкриття вказує на те, що вода може перебувати на місячній поверхні не тільки в полярних регіонах, куди практично не потрапляє сонячне світло, а й в інших місцях. https://www.youtube.com/watch?v=AWu2Gek9VU8&feature=emb_logo Раніше науковці вже знаходили можливі залишки води на Місяці, однак їхні дані не дозволяли точно відрізнити там наявність води від її близького хімічного родича гідроксилу (ОН). Пізніше вони помітили сліди води у кратері Клавій. Аналіз показав, що там знаходиться від 100 до 400 мікрограмів води на грам ґрунту — це приблизно пляшка води обємом 340 мл на кубічний метр місячної породи. Це незначна кількість води, навіть у пустелі Сахара кількість води більша в 100 разів. Однак, навіть лише залишки води спричинили багато питань у науковців — як саме там опинилась вода, як вона зберігається та чи може це означати сліди життя на супутнику. Телескоп SOFIA буде продовжувати спостереження за Місяцем з висоти 13 тис. Метрів над Землею, що дозволяє вченим одержувати чіткі знімки в інфрачервоному спектрі без впливу 99% водяних випарів в атмосфері. https://www.youtube.com/watch?v=qYW4rTrAA5I&feature=emb_logo NASA в рамках програми Artemis у 2024 році планує почати висадку на Місяць і дослідити район Південного полюса. Виявлена ​​там вода може стати необхідним ресурсом як для досліджень, так і для безпосереднього застосування в рамках розвитку місячної бази.
Реклама 👇 Замовити

NASA та вода на Місяці

Нещодавно Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) повідомило про виявлення молекул води на видимій стороні Місяця. Залишки оксиду водню помітили за допомогою літаючого інфрачервоного телескопа SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy, який встановили на модифікованому літаку Boeing 747SP.

Глава організації Джим Брайденстайн підтвердив, що воду знайшли на південній частині супутника в кратері Клавій. Це відкриття вказує на те, що вода може перебувати на місячній поверхні не тільки в полярних регіонах, куди практично не потрапляє сонячне світло, а й в інших місцях.

Раніше науковці вже знаходили можливі залишки води на Місяці, однак їхні дані не дозволяли точно відрізнити там наявність води від її близького хімічного родича гідроксилу (ОН).

Пізніше вони помітили сліди води у кратері Клавій. Аналіз показав, що там знаходиться від 100 до 400 мікрограмів води на грам ґрунту — це приблизно пляшка води об’ємом 340 мл на кубічний метр місячної породи.

Кратер Клавій

Кратер Клавій

Це незначна кількість води, навіть у пустелі Сахара кількість води більша в 100 разів. Однак, навіть лише залишки води спричинили багато питань у науковців — як саме там опинилась вода, як вона зберігається та чи може це означати сліди життя на супутнику.

Телескоп SOFIA буде продовжувати спостереження за Місяцем з висоти 13 тис. Метрів над Землею, що дозволяє вченим одержувати чіткі знімки в інфрачервоному спектрі без впливу 99% водяних випарів в атмосфері.

NASA в рамках програми Artemis у 2024 році планує почати висадку на Місяць і дослідити район Південного полюса. Виявлена ​​там вода може стати необхідним ресурсом як для досліджень, так і для безпосереднього застосування в рамках розвитку місячної бази.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: