fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🖼 Неофіційне мистецтво: створили архів робіт львівських художників — UU#Lviv

🖼 Neoficijne mystectvo: stvoryly arhiv robit ľvivśkyh hudožnykiv — UU#Lviv
Нещодавно у львівському Палаці Потоцьких відбулася презентація проєкту UU#Lviv — другого тому електронного архіву українського неофіційного мистецтва, створеного за підтримки Українського культурного фонду.  
Neščodavno u ľvivśkomu Palaci Potoćkyh vidbulasja prezentacija projektu UU#Lviv — drugogo tomu elektronnogo arhivu ukraїnśkogo neoficijnogo mystectva, stvorenogo za pidtrymky Ukraїnśkogo kuľturnogo fondu.  
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Неофіційне мистецтво Львова. У співпраці з мистецтвознавцем Богданом Мисюгою команда аукціонного дому Дукат провела дослідження альтернативної художньої культури Львова 1950–1980-х років і сформувала львівський розділ Архіву українського неофіційного мистецтва, опублікованого на сайті. У ході роботи над проєктом було оцифровано понад 2 000 творів живопису, графіки та скульптури, що зберігаються у закритих приватних зібраннях і музейних фондах, укладено детальні біографії митців, зібрано бібліографічні дані та знайдено унікальні архівні матеріали. Сайт архіву українського неофіційного мистецтва Ukrainian Unofficial розпочав свою роботу минулого року. Читатйте також: 🖼️ Миколаївський художній музей оцифрував понад 500 експонатів. Тоді було представлено розділ, присвячений київській художній культурі. Наразі у відкритому загальнодоступному електронному архіві опубліковано два розділи: #Kyiv та #Lviv, у яких міститься понад 5 000 оцифрованих творів художників, чиї імена пов’язані з явищем неофіційної художньої культури 1950–1980-х рр. З 16 жовтня львівський розділ архіву українського неофіційного мистецтва відкритий для вільного доступу на сайті.
Реклама 👇 Замовити

Неофіційне мистецтво Львова

У співпраці з мистецтвознавцем Богданом Мисюгою команда аукціонного дому «Дукат» провела дослідження альтернативної художньої культури Львова 1950–1980-х років і сформувала львівський розділ Архіву українського неофіційного мистецтва, опублікованого на сайті.

У ході роботи над проєктом було оцифровано понад 2 000 творів живопису, графіки та скульптури, що зберігаються у закритих приватних зібраннях і музейних фондах, укладено детальні біографії митців, зібрано бібліографічні дані та знайдено унікальні архівні матеріали.

Відтепер у цифровому просторі можна ознайомитися з масивом робіт генія театрального мистецтва Євгена Лисика, маловідомими творами Карла Звіринського та учнів його підпільної академії — Петра Марковича, Олега Мінька, Романа Петрука Зеновія Флінти та Олександри Цегельської; переглянути унікальну й тиражовану графіку Леопольда Левицького та Олександра Аксініна, а також маловивчений спадок Генрієтти Левицької та Богдана Сойки.

🖼 Неофіційне мистецтво: створили архів робіт львівських художників — UU#Lviv 1
🖼 Неофіційне мистецтво: створили архів робіт львівських художників — UU#Lviv 2

На сайті розміщені профайли з упорядкованими відомостями про 16 львівських художників, а до кінця жовтня у розділі UU#Lviv буде опубліковано дослідницьку роботу мистецтвознавця Богдана Мисюги, де автор аналізує тенденції розвитку та особливості львівського неофіційного мистецтва.

🖼 Неофіційне мистецтво: створили архів робіт львівських художників — UU#Lviv 3

Сайт архіву українського неофіційного мистецтва Ukrainian Unofficial розпочав свою роботу минулого року.

Читайте також: 🖼️ Миколаївський художній музей оцифрував понад 500 експонатів

Тоді було представлено розділ, присвячений київській художній культурі.

Наразі у відкритому загальнодоступному електронному архіві опубліковано два розділи: #Kyiv та #Lviv, у яких міститься понад 5 000 оцифрованих творів художників, чиї імена пов’язані з явищем неофіційної художньої культури 1950–1980-х рр.

Більшість фото- та відеоматеріалів надано проєкту на унікальних правах. Сьогодні це єдиний інформаційний інтернет-ресурс, який надає вивірені дані про митців, їх творчий спадок і знайомить зі специфікою українського нонконформізму.

🖼 Неофіційне мистецтво: створили архів робіт львівських художників — UU#Lviv 4

З 16 жовтня львівський розділ архіву українського неофіційного мистецтва відкритий для вільного доступу на сайті.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: