fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🧠 Штучний інтелект навчили розшифровувати забуті мови

🧠 Štučnyj intelekt navčyly rozšyfrovuvaty zabuti movy
Також нейромережа може визначати, до якої саме мовної сім'ї може належати мова.
Takož nejromereža može vyznačaty, do jakoї same movnoї sim'ї može naležaty mova.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Штучний інтелект та забуті мови. У світі десятки мертвих мов, про лексику, граматику та синтаксис яких немає інформації. У наш час зберігається дуже мало текстів зроблених мертвими мовами, тому для алгоритмів машинного перекладу, таких як Google Translate, наприклад, цієї інформації недостатньо. Деякі мови навіть не мають звичних для нас розділових знаків та пропусків — це і було проблемою для розуміння текстів алгоритмами. У Массачусетському технологічному інституті розробили нейромережу, яка допоможе лінгвістам розшифрувати давно забуті мови. Читатйте також: 🤖 В Австралії використовують штучний інтелект для розлучення — як саме. Окрім того, штучний інтелект навіть вміє розрізняти відносити між мовами — яка з них до якої мовної родини точно належить. Нещодавно нейромережа навіть визначила, що насправді іберійська мова не має жодного звязку з баскською — хоча довгий час думали, що вони між собою повязані. Робота системи будується на базових принципах лінгвістики. Наприклад, науковці, які вивчали стародавні мови, визначили, що літера p в словах з часом може змінитися на b. Алгоритм зібрав шаблони зміни мови та розпізнає стародавні тексти. Надалі вчені планують додати більше можливостей для нейромережі. Вони хочуть навчити її розрізняти семантичне значення слів. Тобто система аналізуватиме усі згадки людей, місць та шукати відповідники у вже існуючих історичних ресурсах, аби знайти можливе значення слова.
Реклама 👇 Замовити

Штучний інтелект та забуті мови

У світі десятки мертвих мов, про лексику, граматику та синтаксис яких немає інформації. У наш час зберігається дуже мало текстів зроблених мертвими мовами, тому для алгоритмів машинного перекладу, таких як Google Translate, наприклад, цієї інформації недостатньо.

Деякі мови навіть не мають звичних для нас розділових знаків та пропусків — це і було проблемою для розуміння текстів алгоритмами.
У Массачусетському технологічному інституті розробили нейромережу, яка допоможе лінгвістам розшифрувати давно забуті мови.

Принцип роботи штучного інтелекту

Принцип роботи штучного інтелекту

Читайте також: 🤖 В Австралії використовують штучний інтелект для розлучення — як саме

Окрім того, штучний інтелект навіть вміє розрізняти відносити між мовами — яка з них до якої мовної родини точно належить.

Нещодавно нейромережа навіть визначила, що насправді іберійська мова не має жодного зв’язку з баскською — хоча довгий час думали, що вони між собою пов’язані.

Робота системи будується на базових принципах лінгвістики. Наприклад, науковці, які вивчали стародавні мови, визначили, що літера «p» в словах з часом може змінитися на «b». Алгоритм зібрав шаблони зміни мови та розпізнає стародавні тексти.

Надалі вчені планують додати більше можливостей для нейромережі. Вони хочуть навчити її розрізняти семантичне значення слів. Тобто система аналізуватиме усі згадки людей, місць та шукати відповідники у вже існуючих історичних ресурсах, аби знайти можливе значення слова.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: